Катамадзе, Литовченко, Соколова, Гнатюк та інші відомі українці в культурному флешмобі до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

15:02 23.02.2021

25 лютого 2021 року Україна відзначає 150-річчя від дня народження геніальної поетеси Лесі Українки. У межах культурно-мистецького проєкту-флешмобу «Київщина читає Лесю Українку» до святкування ювілею долучилися відомі державні діячі, дипломати, актори й телеведучі. Вони продекламували рядки одного з найвідоміших віршів поетеси «Do (Гімн. Grave)».

«Цей твір обрали не випадково: він не має притаманного поетесі яскраво вираженого гендерного забарвлення та вважається одним із найкращих у її доробку, де Леся Українка звертається до славетної України», - зазначає ініціатор проєкту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Читають поезію народний депутат України Єлізавета Богуцька, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Тетяна Щербак, депутат Київської обласної ради Андрій Пещерін, Президент Асоціації платників податків України, грузинський дипломат Грігол Катамадзе, народний артист України Анатолій Гнатюк, міський голова Ірпеня Олександр Маркушин, директор Держархіву Київської області Соф’я Каменєва, директор Київського академічного обласного театру ім. Саксаганського Ігор Подолянець, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету КНУ ім. Шевченка Марина Палієнко, актор і продюсер Пилип Іллєнко, телеведучі Оксана Соколова та Тимур Мірошниченко, а також ініціатор проєкту - директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко. Зйомки відбувалися в Київській обласній бібліотеці для юнацтва.

Організатори: Київська обласна державна адміністрація, Управління культури Київської обласної державної адміністрації, Київська обласна рада та Вишгородський історико-культурний заповідник.

Запрошуємо долучитися до флешмобу, який триватиме протягом святкування ювілею Лесі Українки. Оприлюднюйте відео з декламацією віршів поетеси на своїх сторінках у соцмережах із хештегом #Київщина_читає_Лесю_Українку.

LIVE
Чи досягнув Майдан 2014 року своєї мети?
20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні
COVID-19 Україна
Хворих: 1 333 844
Нових випадків: 8 003
Одужало: 1 163 555
Померло: 25 742
Протестовано: 6 845 974


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@tut.media

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@tut.media

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@tut.media

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@tut.media
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@tut.media

Іван Гришин
Генеральний директор
i@tut.media
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
Профіль Facebook