Причини низьких запасів вугілля і зриву ремонтних кампаній мають економічний характер – Вітренко

15:49 23.02.2021

Причини недостатніх обсягів вугілля і порушення строків ремонтних кампаній на АЕС і ТЕС мають економічний характер, в першу чергу пояснюються дефіцитом коштів на енергоринку

Про це повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час засідання Антикризового енергетичного штабу.

«Причини як недостатніх обсягів постачання вугільної продукції, так і низької ефективності проведення ремонтної кампанії ТЕС та АЕС, перш за все, мають економічний характер. Звертаю на це увагу», - заявив в.о. міністра.

Він додав, що після 15 лютого ситуацію в енергосистемі вдалося стабілізувати.

«Починаючи з 15 лютого, ми можемо констатувати стабілізацію з ситуації з запасами на складах. 17 лютого відбувається поступове накопичення вугілля. Зокрема середньодобовий обсяг постачання вугілля на всі ТЕС України становлять 65 тис. тонн, а середньо добове споживання – 59 тис. тонн. На даний запас запаси вугілля становлять 313 тис. тонн. Причому налагоджені значні обсяги постачання на всі теплові електростанції», - додав в.о. міністра.

Вітренко наголосив, що для унеможливлення повторення подібної ситуації в майбутньому, потрібні системні економічні рішення на ринку електроенергії.

«З цією метою міністерство спільно з НКРЕКП, Мінфіном, за участі МВФ наразі працює над пакетом заходів, які дозволять забезпечити стале вирішення проблеми дефіциту коштів на ринку електричної енергії», - зазначив Вітренко.

Зокрема йдеться про вирішення питання заборгованості перед виробниками з відновлюваних джерел, та перегляд принципів покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку.

Нагадаємо, через зрив строків ремонтної кампанії на атомних електростанціях, ТЕС з жовтня 2020 року несуть підвищене навантаження, щоб покрити потреби енергосистеми.

В 4 кварталі 2020 року, ТЕС збільшили виробництво більш ніж на 50% у порівнянні з прогнозним балансом. Це призвело до прискореного спрацювання запасів вугілля, які на початок опалювального сезону (15 жовтня) складали рекордні 2,8 млн т.

Підвищене навантаження на ТЕС призвело не тільки до прискореного спрацювання вугілля, а я до підвищеної аварійності блоків.В січні 2021 року НЕК «Укренерго» попередило про ризик віялових відключень споживачів.

LIVE
Чи досягнув Майдан 2014 року своєї мети?
20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні
COVID-19 Україна
Хворих: 1 333 844
Нових випадків: 8 003
Одужало: 1 163 555
Померло: 25 742
Протестовано: 6 845 974


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@tut.media

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@tut.media

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@tut.media

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@tut.media
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@tut.media

Іван Гришин
Генеральний директор
i@tut.media
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
Профіль Facebook