«Європейська Солідарність» внесла до Верховної Ради законопроєкт, який зупинить діяльність «ОПЗЖ»

15:50 23.02.2021

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» внесли до Верховної Ради законопроєкт про кримінальну відповідальність за колабораціонізм із державою-агресором.

Проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України (про кримінальну відповідальність за адміністративну, економічну, військову, політичну, військово-політичну та іншу співпрацю з державою-агресором – колабораціонізм) зареєстрований під №5135 у вівторок.

Ініціатори законопроєкту – лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко, співголови фракції Ірина Геращенко та Артур Герасимов, а також народні депутати Вікторія Сюмар, Ростислав Павленко, Олег Синютка, Максим Саврасов і Микола Княжицький.

«Мова не йде про тих, хто на окупованій території під загрозою для життя вимушений працювати в тих чи інших установах, лікарнях та школах. А мова йде в першу чергу про тих, хто на контрольованій території проводить колабораційну роботу добровільно або за гроші. І має бути встановлена чітка кримінальна відповідальність як фізичних осіб, так і політичних партій, і громадських організацій, які проводять цю роботу, фінансуються країною-агресором і звітують перед нею», – пояснює Порошенко.

Як повідомлялося, кілька днів тому Порошенко закликав народних депутатів фракції «Слуга народу» та інших парламентаріїв розглянути як першочергові законопроєкти фракції «Європейської солідарності» у Верховній Раді про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, а також законопроєкт щодо недопущення поширення в Україні тез російської пропаганди на кшталт тези про нібито громадянську війну, що, за його словами, «дасть змогу зупиняти антиукраїнську діяльність не тільки окремих політиків, а й політичних партій на кшталт «ОПЗЖ» .

LIVE
Чи досягнув Майдан 2014 року своєї мети?
20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні
COVID-19 Україна
Хворих: 1 333 844
Нових випадків: 8 003
Одужало: 1 163 555
Померло: 25 742
Протестовано: 6 845 974


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@tut.media

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@tut.media

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@tut.media

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@tut.media
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@tut.media

Іван Гришин
Генеральний директор
i@tut.media
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
Профіль Facebook