Україна розчарує міжнародних партнерів нереальними обіцянками щодо виконання Нацплану з викидів – Буймістер

17:39 23.02.2021

Першим кроком до реалізації Нацплану щодо скорочення викидів має стати визначення джерел фінансування модернізації підприємств, без цього його виконання в заявлені строки неможливе. Про це заявила народний депутат, член комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

«Коли ми говоримо про механізми фінансування (Нацплану щодо викидів-ред.), це і є той перший крок, який надасть нам можливість і вимагати виконання, і в принципі розуміти, що знову-таки ми не обманемо наших міжнародних партнерів у черговий раз, пообіцявши їм те, що ми не збираємося виконувати», - сказала Буймістер.

Вона також закликала представників влади не ухвалювати нереалістичні строки виконання Нацплану, наголосивши, що довіра міжнародних партнерів України вже підірвана невиконанням низки обіцянок української влади, зокрема, щодо погашення боргів перед інвесторами в «зелену» енергетику.

«Ми вбили інвестиційний клімат. Це я вам чітко заявляю як представник профільного комітету, що у нас у всіх галузях економіки на сьогодні немає довіри інвесторів до нашої держави. Оскільки держава систематично не виконує меморандум з інвесторами і систематично не виконує взяті на себе зобов’язання, закріплені законом. Тобто, довіри до того, що ми зараз напишемо щось всі разом, будемо сидіти довго, місяцями розробляти щось, напишемо, випишемо, покладемо на папір, а потім це виконається, - довіри ні в кого немає», - наголосила Буймістер.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Нацплан щодо скорочення викидів був затверджений попередніми урядами без економічного обґрунтування та розрахунків, тому екомодернізація енергопідприємств має початися з 2023 року.

В свою чергу заступник міністра енергетики Максим Немчинов заявив про необхідність якнайшвидше визначитись з джерелами фінансування заходів Нацплану щодо скорочення викидів.

В протилежному випадку Україна матиме ще більший дефіцит електроенергії в системі вже наступного року, адже доведеться вимикати енергоблоки якщо на них не буде встановлене дороговартісне очисне обладнання. А втрата такого обсягу теплової генерацій – це пряма загроза енергетичної безпеки країни.

За підрахунками Міністерства енергетики на екологізацію енергетичної сфери потрібно понад 4,1 млрд евро. В свою чергу народний депутат, член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко наголосила, що виконання Нацплану зі скорочення викидів необхідно починати з найбільш реалістичних заходів щодо екомодернізацій. Депутатка зареєструвала постанову, де закликає уряд як найшвидше розробити механізми фінансування заходів Національного плану з скорочення викидів.

LIVE
Заради чого ви готові поступитись частиною своїх прав?
COVID-19 Україна
Хворих: 1 406 800
Нових випадків: 5 572
Одужало: 1 198 254
Померло: 27 128
Протестовано: 7 141 341


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@tut.media

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@tut.media

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@tut.media

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@tut.media
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@tut.media

Іван Гришин
Генеральний директор
i@tut.media
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@tut.media
Профіль Facebook