Новини

Опалення по новому


Нині у Верховній Раді на розгляді знаходяться кілька законопроектів, які передбачають внесення змін до закону “Про теплопостачання”

Більшість законопроектів спрямовані на врегулювання та стимулювання діяльності з виробництва теплової енергії з альтернативних джерел. 
Прийняті за основу:
Проект нового закону “Про житлово-комунальні послуги” (1 581-д від 10.12.2015 р). Ініціатор – група народних депутатів. Прийнято в першому читанні 02.02.2016 р 
Пропонується в законі “Про теплопостачання” записати, що тарифи на теплову енергію, яка виробляється і постачається за допомогою систем автономного опалення, встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного такою системою. При цьому повинні враховуватися собівартість виробництва та постачання теплової енергії та рентабельності суб’єкта господарювання, який здійснює таку діяльність. 
Проект закону “Про внесення змін до закону” Про теплопостачання “щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел” (№4334 від 30.03.2016 р).
Ініціатор – група народних депутатів. Прийнято в першому читанні 22.09.2016 р 
Україна взяла на себе перед ЄС зобов’язання до 2020 року досягти в загальній структурі енергоспоживання країни частки 11%, котра припадає на енергію, вироблену з відновлюваних джерел. Цей же показник закріплений в Національному плані дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, затвердженому розпорядженням Кабміну від 1 жовтня 2014 р 902-р. 
Для виправлення ситуації пропонується внести зміни в закон “Про теплопостачання” щодо: 
встановлення стимулюючих тарифів підприємствам на теплову енергію, вироблену для потреб бюджетних установ та населення з альтернативних джерел, на рівні 0,9 тарифу на теплову енергію з газу; 
передачі повноважень від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, органам місцевого самоврядування щодо встановлення тарифів та місцевим адміністраціям з ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії з використанням альтернативних джерел. 
Автори законопроекту вважають, що його прийняття сприятиме стимулюванню виробництва теплової енергії з альтернативних джерел на місцевому рівні. 
На сьогоднішній день не встановлена чітка відповідальність споживачів за самовільне відключення від теплових мереж та внутрішньобудинкових систем централізованого опалення. Також немає механізму, що дозволяє визначати території теплопостачання, в межах яких може діяти тільки конкретна система теплопостачання (централізована або автономна, індивідуальна). Не відповідає сучасним вимогам і процедура затвердження схеми теплопостачання. 
 
Виправити недоліки пропонується шляхом внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та законів “Про теплопостачання”, “Про ринок природного газу”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про житлово-комунальні послуги”. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ