Новини

Реформи 2017 року


Реформи 2017 року – страхова медицина, нарахування пенсій, створення фінансової поліції, е-декларування

Одне з найгучніших нововведень року – страхова медицина. Цьогоріч українському народу обіцяють: скасувати прив’язку до місця проживання. Швидка допомога працюватиме лише в екстрених випадках. Також у планах реорганізувати саму службу екстреної допомоги. МОЗ в рамках такої зміни моделі фінансування пропонує виплачувати сімейному лікареві  в 1000 грн в рік на закриття потреб родини з 2 дітьми. Тобто, по 250 грн на людину в рік. Українці матимуть право вільно обирати лікаря за своїм бажанням. 
 
Впровадження страхової медицини відбуватиметься поступово. Запускається механізм «гроші ходять за пацієнтом». Такий процес самими медиками сприймається неоднозначно. Адже потрібно пройти консультацію та підвищення якості послуг. Повний перехід на страхову медицину і медична реформа мають відбутися протягом трьох років, аби це не було шоком для людей та медичної спільноти. Кінцева модель буде впроваджена через 4 роки.
В українців віком до 35 років із заробітної платні вираховуватимуть додаткові 2 відсотки на персональний пенсійний рахунок. У 2022 році відрахування зростуть до семи відсотків. Українські чиновники запевняють, аби пенсіонери отримували більше, українці, які працюють, повинні вивести свою зарплатню з «тіні» і сумлінно сплачувати податки. Однак українські пенсіонери бідкаються. Помітного поліпшення не помічають. 
На українських пенсіонерів чекають і інші започаткування. Серед них : «осучаснення» пенсії, а також перегляд виходу на пенсію – для тих хто не набрав мінімального страхового стажу. 
Пройшло немало часу, допоки Мінфін розробив проект закону, який передбачає появу замість податкової фінансової поліції. Згідно з документом, новий орган повинен з’явитися через вісім місяців після вступу закону в силу. Якщо законопроект буде прийнятий прямо зараз, новий орган зможе запрацювати тільки в другій половині 2017 року. У планах запровадити електронне адміністрування податків, ліквідувати податкову міліцію і створити єдиний реєстр відшкодування ПДФ. Пенсійний збір при обміні валюти в 2 відсотки також скасовують. 
Відкриті декларації чиновників – одна з вимог до України від представників Євросоюзу. Наразі, для суб’єктів публічного права стартує друга хвиля е-декларування. Маються на увазі керівники державних та комунальних підприємств, а також держустанови. Відтепер навчальні заклади і лікарні до 1 січня мають прозвітувати про доходи. НАЗК в свою чергу перевірить раніше надані звіти. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ