Новини

Новітні технології для незрячих у Львові


У Львові науковці продемонстровали перші результати роботи над принтером Брайля, який дасть змогу друкувати цілі книжки для осіб із вадами зору

На разі у Львові, як і по всій Україні, літератури шрифтом Брайля недостатньо. Активна волонтерка Оксана Потимко допомагає людям із вадами зору ось уже  понад 10 років та із розвитком технологій зросли і можливості. Новий принтер Брайля допоможе діткам відчути світ у новому світлі. 
Аби зробити одну книгу шрифтом Брайля працівники центру витрачають понад місяць клопіткої праці.  Окрім того, що спеціальна програма переводить звичні нам слова у мову Брайля, потрібно відзначити роботу спеціалістів ресурсного центру, які редагують весь переведений текст.
 
  
Зараз для дітей розпочали друкувати нову казочку босоніжки для стоніжки шрифтом Брайля, та розпочиналось все три роки тому із маленької книжки про країну мумітролів. Загалом Ресурсний центр Львівської політехніки видрукував понад одну тисячу  книг різного жанру.
 
Зокрема одним із досягнень стала розробка нового медичного словника для людей із вадами зору. У майбутньому працівники центру планують випускати до 11 книг різного характеру на місяць. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ