Новини

Більше семи років на Обухівщині вирішують земельне питання між пайовиками та ПАТ Обухівське


Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Починаючи з 1990 р., коли Верховна Рада України проголосила курс на реформування сільськогосподарського виробництва, основою якого завжди була і є земля, відбуваються зміни у праві
власності на неї. Люди хочуть отримати свій пай, а підприємства, які після реформування з державних стали приватними, прагнуть і далі обробляти ті ділянки, на яких працювали. Зазвичай такі справи вирішують у суді. Яскравим прикладом цього є земельний конфлікт на Обухівщині, який триває уже більше семи років.
Ткаченко сорок років пропрацювала в Обухівському радгоспі. Згодом він розпався і натомість утворилося приватне акціонерне товариство «Обухівське». Його працівники обробляли землі потенційних пайовиків та десять років не проводило розпаювання і, відповідно, не виплачували орендну плату людям. Тепер ситуація частково змінилася.
Галина Ткаченко та інші сільські мешканці намагалися самостійно добитися розподілу паїв та намарно, тому люди звернулися за допомогою до юристів іншого аграрного підприємства та здали їм свої землі в оренду.
А могло бути цілих чотири гектари – вважають у ПАТ «Обухівському». І тому представники підприємства подали до суду на більше чотири десятка пайовиків, серед яких і Галина Ткаченко, адже вважають, що люди не можуть надавати свою частку землі в оренду, бо вона менша ніж мала бути.
Справа у тім, що за 20 років ділянка, яку мали розпаювати, схудла на 1179 гектарів – працівники ПАТ «Обухівське» заявляють, що не знають куди поділась ця землі. За останні роки підприємство і пайовики пройшли уже три інстанції суду. Перший підтримав вимоги людей, наступний – апеляційний суд став на сторону підприємства, а сьогодні у Вищому господарському суді Києва судді розглянули дві справи пайовиків.
На цей раз розглядали справи двох пайовиків. Одну вислухав комітет у складі семи суддів. За їхнім висновком рішення суду першої інстанції залишається без змін. Отже справедливість на стороні людей. Іншу перенесли, щоб знову зібрати таку кількість працівників Феміди. Згодом усі справи пайовиків будуть розглянуті аналогічно.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ