Новини

У пробах води та грунту поблизу Грибовицького сміттєзвалища виявили небезпечні речовини


Поблизу Грибовицького сміттєзвалища земля й далі насичується інфільтратами та небезпечними хімічними елементами. До того ж залишається ризик обвалу декількох тисяч тонн непотребу.  Та у мерії кажуть: загрози зсуву сміття або забруднення землі немає.

Очисні станції запрацювали та всеодно не належним чином – запевняють екоінспектори. Рівень інфільтратів залишається доволі високим. А мерія створює ще й нову загрозу. Нині ж з’явилися зміни документації проекту рекультивації грибовицького сміттєзвалища. Які до речі ніхто так і не побачив. Лише роз’яснення змін, де вказано, що замість рекультивації має бути реконструкція полігону. У селищах довкола полігону вже втомилися від постійних паперових змін. Жодних навіть підготовчих робіт для рекультивації так і не провели. А про цю потребу регулярно наголошують вже 5 років.

У ГІРХІМПРОМі припускають: основою для коригування став проект з рекультивації який підприємство подало ще у 2013 році. Реонструкцію Грибовицького полігону обіцяють почати проводити вже цьогоріч. Триватиме вона майже 5 років. Серед яких два роки позбавлятимуть ґрунти небезпечних елементів решту – відновлюватимуть родючість землі. Загалом на рекультивацію піде близько 600 мільйонів гривень. Що ж буде на місці полігону посадовці не уточнюють. Запевняють: відходи на звалище вже ніколи не повезуть.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ