Новини

У столичній лікарні № 2 Національного інституту раку протікає покрівля


Лікування під парасолями. Із потеплінням на вулиці онкохворі пацієнти столичної клініки № 2 Національного інституту раку вимушені проходити лікування, коли зі стелі палати просто ллє на голову. Протікання покрівлі — проблема, що переслідує відділення щовесни з року в рік. Медики неодноразово просили гроші в Уряду та Міністерства охорони здоров’я. Та коштів на ремонт приміщення, в якому люди щодня борються зі страшною недугою за власне життя, поки так і не знайшли.

У клініці Національного інституту раку час ніби зупинився. Обдерті роками стіни не приховати навіть косметичним ремонтом. Старі книги на полицях і незатишні лікарняні палати. Пацієнтам із діагнозом рак тут доводиться перебувати місяцями.  Утім щовесни гнітючу атмосферу доповнює вода, що ллється з даху, який скоріше нагадує решето.

Із вісімнадцяти палат у відділенні не текло лише в чотирьох. Вода потрапляє навіть на проводку: у такі дні медперсонал боїться навіть умикати світло, аби не закоротило. Аби медиків нарешті почули, вони влаштували акцію із парасолями в руках. Керівництво інституту роками оббиває пороги МОЗу та Уряду. Просять виділити кошти на капітальний ремонт покрівлі, та їх не чують. Щороку у відділенні онкогематології лікування проходить біля трьох тисяч пацієнтів. Любі всього 21. Три роки дівчина виборює право на здорове життя в стінах інституту. Каже, лікарі тут уважні та професійні. А от умови для пацієнтів- жахливі.

Під час хіміотерапії гігієна пацієнтів ― чи не головний фактор успішного лікування, аби реабілітація пройшла без ускладнень. Та тут на все відділенні лише одна душова, стан якої далекий від лікарняних стандартів.

Та поки інститут раку благає про допомогу МОЗ, залишається щоразу зафарбовувати сліди опадів на стінах силами благодійників. І сподіватися, що чиновники знайдуть потрібні гроші, допоки аварійний дах не наробив біди куди серйознішої, аніж калюжі під ногами, не варто.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ