Паралелі

Микола Спірідонов про довгоочікований безвіз


Сьогодні у студії: політичний консультант, експерт Українского інститута аналіза і менеджмента политики, викладач історії і права – Микола Спірідонов

Дочекалися: 12 років нам обіцяли вільне пересування в Єврозоні і нещодавно це стало реальністю. Слід зазначити, що гонитва за безвізом – це так звана «хвороба» президентів України. Формально автором обіцянки під назвою «безвіз» був третій президент  нашої держави- Віктор Ющенко. Він говорив про очікування візової лібералізації у 2005-му, а в 2009-му – вніс безвіз до своєї виборчої програми. Але Віктор Ющенко не давав обіцянок щодо дати введення його в дію на відміну від свого наступника. Віктор Янукович, який серйозно «захворів» безвізовою хворобою у 2010 році у Брюсселі, на черговому саміті Україна-ЄС, отримавши План дій візової лібералізації (ПДВЛ) зарікся виконати його вже до середини 2011 року, що викликало жарти в Європейському Союзі. 
 
<
Суть безвізового плану: реформи в обмін на скасування віз.  Більше того, п’ять балканських країн, що є кандидатами на вступ до ЄС, давно виконали його та користуються безвізом вже 6-7 років. Далі така практика пішла на Схід — цей план успішно виконали Молдова та Грузія, хоча отримали його пізніше ніж Україна. 
Наша держава за вимогами ЄС  в обмін на вільне пересування в Єврозоні мала виконати реформи у таких сферах: безпека та громадський порядок, нелегальна імміграція, безпека документів, зовнішні зносини та фунтаментальні права. Наступний голова держави, Петро Порошенко гідно перехопив ініціативу візової лібералізації, від якого ми почули вже неймовірну кількість дат «запуску безвізу». Перша версія була 1 січня 2015 року.
 
На жаль тільки 6 квітня 2017 року за безвіз для України проголосував Європейський парламент і тепер є надія, що скоро ми зможемо вільно подорожувати в держави Шенгенської зони.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ