Паралелі

Павло Мороз про послугу «Шлюб за 24 години»


Раніше одружувалися за прискореною процедурою у разі, якщо наречена вагітна, якщо є спільні діти або якщо є загроза життю одного з молодят. Втім, 40% шлюбів укладалися саме за такою процедурою і, зазвичай наречені сплачували хабар у медичних установах, отримували фіктивну довідку про вагітність та реєстрували шлюб, щоб не чекати 30 днів. 28 лютого 2017 року у Верховній Раді України було ухвалено законопроект про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», розробником якого є Міністерство юстиції України.

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити 3 простих кроки: обрати дату та час проведення державної реєстрації, звернутися до організатора державної реєстрації шлюбу, відомості про якого розміщені територіальним органом юстиції на офіційному сайті, укласти цивільно-правовий договір про надання послуги і, звісно, завітати на власне весілля. Міністр юстиції України Петро Петренко тридцятиденну відсрочку вважає пережитком радянщини, а пілотний проект – кроком назустріч молодятам. Прем’єр-міністр України підтримує таку ініціативу, а також пропонує піти далі.

Також у минулому отримання українського свідоцтва про народження дитини або смерть особи для громадян з тимчасово окупованих територій унеможливлювалось через тривалість процедури та перешкоди, пов’язані з в’їздом/виїздом з територій, підконтрольних Росії. Наразі організовано спрощений порядок встановлення факту народження чи смерті на цих територіях.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ