Точка погляду

Точка погляду – Як будуть жити українці у 2017 році


Реформа щастя для підприємців, очищення банківського сектору, позбавлення суддів недоторканності, відкриті декларації чиновників і перехід на модель страхової медицини. І це ще не повний перелік реформ. Втім головне питання, чи матимуть ці зміни позитивний вплив на пересічних українців у 2017 році 

Націоналізація ПриватБанку відбулася в кінці 2016 року. І була, як і прийняття бюджету на теперішній рік, однією з негласних умов отримання наступного траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду.  Якщо для депутатів та урядовців процедура націоналізації пройшла відносно спокійно, то справжнім випробуванням на стійкість стало ухвалення бюджетоутворюючих законів. Саме вони, за словами народних обранців, заклали основу для майбутньої потужної податкової системи.
 
 
 
Законопроект № 5131 вніс корективи до Бюджетного кодексу і майже передав частину  фінансової опіки  над медициною та освітою органам місцевого самоврядування. І волання слуг народу про те, що цього не можна допустити, бо деякі регіони зовсім бідні і додаткових витрат просто не потягнуть, окремі політологи називають банальним популізмом і навіть маніпуляцією. Аргумент – місцевій владі передали лише витрати на утримання приміщень. 
А у Міністерстві фінансів прийняли рішення залишити за державними субвенціями, тобто грошова допомога міським бюджетам із державного, прямі витрати, мова йде про вчителів та лікарів. Інвестиційний клімат повинен поліпшитися  за рахунок того, що податкові органи стануть доступнішими, а зловживання на займаних посадах зменшиться. Передбачається, що районні податкові інспекції поступово перетворяться на сервісні центри.  
Найзначущою подією зі сфери реформ народні депутати називають судову реформу. Чекали на неї і прості громадяни. У 2016 – му Верховна Рада віддала 300 голосів за поправки до Конституції  і обмежила недоторканність працівників Феміди. Тож при затриманні судді під час чи після скоєння тяжкого злочину, ніякої згоди не треба мати. В інших випадках цю згоду даватиме Вища рада правосуддя (це  новий орган, створений за прикладом Вищої ради юстиції з ширшим колом  повноважень).
 
Оприлюднені декларації чиновників, які побачили люди, просто шокували статками можновладців. Народ ще й досі не може оговтатися від побаченого на екранах і викладеного у соцмережах. Єдина база електронних декларацій запрацювала 15 серпня 2016 року, тоді її запуск не обійшовся без перешкод, але все ж відбувся, оскільки це була головна вимога Євросоюзу на тернистому шляху до безвізового режиму.  Українську владу зобов`язали вказувати у деклараціях не лише свої статки, але і майно родичів. Покарання за неправдиві дані також передбачене  – два роки в`язниці. 
Врегулювання відносин між державою і бізнесом деякі економісти називають основним досягненням року, що минув.        До числа вдалих зрушень входять і антирейдерський закон, який за своєю суттю унеможливлює рейдерські атаки на підприємства. Зроблені і перші кроки в напрямку переформатування законодавства що стосується товариств з обмеженою відповідальністю.  Підвищення з першого січня 2017 мінімальної зарплати до 3 тисяч 200 гривень у політичних колах називають «реформами щастя» чи «щасливими реформами».
 
 За задумом Кабінету Міністрів такий крок має вивести з тіні зарплати в конвертах, тоді  і надходження до держбюджету відповідно збільшаться. Очікується, що споживчі витрати мають збільшитись, а це скоротить дефіцит коштів у Пенсійному фонді. Дороги, які  без перебільшення називають національною проблемою, хоч і повільно, але приводять до ладу. Капітальний ремонт автошляхів триває, але за ті гроші, що виділяються,  покращиться стан лише частини автошляхів. А на будівництво ідеальних доріг в нашій країні  піде більше ста років.
 
Із заслуг минулого року не можна не назвати децентралізацію, основна мета якої – покращити життя у містах. Збережена система і допомоги від держави у вигляді виплати субсидії, для українців, які не в змозі сплатити комунальні послуги самостійно.  Хоча позитивного впливу від нововведень українці не відчули, але новий рік тільки почався, тож люди все-таки сподіваються на поліпшення власного життя і життя нашої країни.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ