Точка погляду

Точка погляду – Театр – арена самовдосконалення та культури


Театр – це місце для експериментів, польоту фантазій і виснажливої багатогодинної праці, а все для того аби глядача здивувати. Який після перегляду театральної вистави  частенько переосмислює деякі моменти і знаходить сили для рішучих змін у своєму житті

Міжнародний день театру відзначається щороку починаючи із 1962 року. А роком раніше на  9 конгресі Міжнародного інституту театру у Відні при ЮНЕСКО і започаткували дане свято. Появу перших театрів пов`язують звичайно із Грецією, а вже потім із Китаєм та Індією. У  X столітті зародився і Європейський театр.  Ще з давнини театр був місцем для видовищ, показу драматичних творів мистецтва саме перед публіклю. Найвідомішими драматургами тієї епохи були Есхіл, Софокл та Евріпід.  За своє життя Есхіл написав 90 п`єс і більше 10 разів перемагав на драматичних змаганнях.  Переважно для  кожного із сюжетів давньогрецької п` єси використовувалося міфологічне забарвлення.
 
Саму дату  святкування Міжнародного дня театру обрали не випадково, за переказами саме 27 березня відбулася прем` єра театральної вистави у Стародавньому Римі.  Наскільки інформація є правдивою історики й досі сперечаються. А от те, що ініціатива започаткувати Всесвітній день театру належить французькому актору Жану Кокто є фактом. Адже саме Кокто приклав максимум зусиль, аби такий день з`явився в історії людства.  
 
<
В Україні театральне мистецтво бере початок у народних іграх, обрядах і танцях. В часи Київської Русі деякі елементи театру були навіть у церковних обрядах, яскравим доказом являються фрески Софіївського собору в українській столиці.  Тоді вперше і публічно взялися за роботу із драмою учні Києво – Могилянської академії, Лаврської школи, Львівської бротської школи та Острозької академії. 
У 1918 році розпочався новий період в історії національного театру , адже у Києві зафункціонували Державний драматичний театр  і Молодий театр, який з 1922 року перетворився на сучасний український театр «Березіль». І саме він став таким собі місцем для експериментів. За час незалежності України з`явилося багато нових  театрів, а інтерес до вуличного та народного театрів суттєво зріс. Українське мистецтво активно вливається у культурну європейську  сферу. Впливову частину у світову театральну етику вніс театральний режисер Роман Віктюк. 
Інший вітчизняний режисер Андрій Жолдак  також відовий за кордоном  своїм унікальним підходом до роботи та індивідуальним баченням. Актори українського театру, наприклад такі як Богдан Ступка, Ада Роговцева, Наталія Сумська знялися не тільки успішно у вітчизняних кінофільмах, але й у зарубіжних. Наразі в Україні створено хороше театральне підґрунтя. Щороку проходять міжнародня театральні фестивалі: «Київ травневий» «Золотий Лев» «Дебют» «Різдвяна містерія» та «Інтерлялька»  .  І саме за рахунок своєї унікальності європейські партнери не шкодують вкладати  гроші в український театр. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ