Точка погляду

Точка погляду – Нове покоління трудових книжок


Трудові книжки у паперовому вигляді невдовзі можуть стати раритетним надбанням. Пенсійний фонд України розробив технологію, за якою трудові книжки перейдуть в електронний вигляд.  Тож що собою представлятиме нова ID – картка яка видаватиметься кожному працюючом громадянину і як вона впливатиме у майбутньому на пенсію?! 

Електронна книжка буде схожа на пластикове посвідчення водія і міститиме світлину та підпис працівника і відповідно термін дії. Називатиметься « Посвідчення застрахованої особи» . Пенсія розраховуватиметься за принципом : трудового стажу та кількості страхових внесків. Такі дані, як дата влаштування на роботу, переведення на іншу посаду чи звільнення і за якою статтею, також фіксуватимуться в електронних даних.  Зараз в Україні для того , аби вийти на пенсію жінкам необхідно відпрацювати 30 років, чоловікам на 5 років більше. 
Обов`язковою умовою для оформлення пенсії буде і паперова трудова книжка для тих осіб хто розпочав свою кар`єру до того як  запрацював  реєстр сплати страхових внесків.  Тож представники пенсійного фонду впевнені , що цілком гуманно буде через пару років вимагати від українських роботодавців переходити на електронні картки, поступово забуваючи про паперові книжки.  Е-картки ще й збережуть державні гроші від шахраїв. Трудові книжки зараз у вільному продажі, чим і користуються  працівники, яких зільнили по невигідній статті. Відповідно інформацію, яка зберігатиметься на ID – картці встратити буде не можливо.  
 
<
Серед плюсів для України після запровадження електронної трудової книжки експерти називають: достовірність і збереження даних про працівника у повному обсязі. А довідку про свою зарплату, скажімо для декларації можна буде  отримати відразу у мережі. Біографія працівника буде більш повною в уяві роботодавця, стане більш зрозуміло кого він бере на роботу. При цьому якусь неточність в електронній трудовій книжці можна буде виправити лише у судовому порядку. Цей аспект називають побічним ефектом від запуску трудових книжок в електронному вигляді. Внесені недостовірні дані при записі у реєстр, через помилку кадровиків буде виправити складно. До того ж неправдиві дані у результаті впливатимуть на страховий стаж і на пенсію відповідно. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ