Точка погляду

Точка погляду – зміцнить туризм економіку України?


Туристична інфраструктура, правова база і навіть гаряча лінія – все це планують запровадити в Україні задля безпеки іноземних туристів. У чому заклечається  туристична стратегія  і чи зміцнить вона вітчизняну економіку? 

Туристичний ринок в Україні може кардинально змінитися. Адже Кабінет міністрів схвалив стратегію розвитку курорті та туризму до 2026 року. Концепція передбачає розвиток у п`яти напрямках: людські ресурси, маркетинг туризму, нормативно – правова база, безпека туристів, туристична інфраструктура.  Окрім роботи у цих напрямках планується ще й скасувати ліцензії для туристичних операторів та залищити право за готелями . самим визначати свою категорію із сервісу.  За словами авторів туристичної концепції, розвиток туризму у нашій країні може зробити хороший внесок у вітчизняну економіку. Сфера пров`язана із діяльністю більше 50 галузей. А це у свою чергу збільшить кількість робочих місць. Амбіційні плани на майбутнє серйозні, тільки до 2019 року у задумі збільшити у півтора рази кількість іноземців, яких би цікавив туристичний відпочинок в Україні.
 
За розрахунками біля 20 мільйонів іноземців на рік мають відвідувати нашу країну. Якщо задуми втіляться у життя, то зросте і наявність туроб`єктів, а надходження до місцевих бюджетів збільшились би майже до 75 мільйонів гривень. Щоб туристи більше відвідували Україну, планують вкладати кошти із держбюджету, , а ще  знаходити хороших інвесторів. Щоправда скільки саме грошей потрібно витратити на покращення умов для туристів, точно не відомо. Суму назвуть після точно почтавлених завдань.  
 
<
Щоб іноземні туристи були у безпеці на теренах України пропонують створити спеціальну гарячу лінію, для необхідних консультацій і прийому скарг. Йдуть розмови і про спрощену систему отримання віз для в`їзду в Україну. Наразі візи коштуватимуть 65 доларів. І отримати їх можна буде протягом 5 днів, зазначу на даний момент термінову візу роблять за 10 днів. Проходження співбесіди з консулом передбачатиме скап – зв`язок, необхідні документи при цьому можна надіслати поштою у посольство. А ще біля 50 країн можуть отримати візу безпосередньо у консульських пунктах у наших аеропортах.  Для більшої активності інвесторів хочуть створити каталог інвестпроектів наших курортів  і постійно брати участь у міжнародних виставках та ярмарках.  
У приорітеті для України є діловий туризм, адже  багато іноземних делегацій відвідують Україну саме через конференції по бізнесу.  Молодіжний туризм також є важливим і його потрібно розвивати, адже мандрівники у пошуках нових вражень, шукають унікальні місця,  відповідно нашій країні потрібно популяризовувати цей напрямок. Не можна  оминати і  оздоровчий та зелений туризми – ці сфери є дуже перспективними , але над їхнім розвитком необхідно багато працювати. Для працівників турбізнесу також передбачені інновації. Замість старої ліцензії буде реєстр , потрапити до якого можна буде, виконавши певні вимоги. А вітчизняні готелі зможуть самостійно подавати заявку на кількість зірок, але оцінювати сервіс будуть вже гості та громадськість. Контролювати роботу буде національна туристична організація. До її обов`язків входитиме: координація всіх учасників ринку та  моніторинг досягнень у роботі. Запрацюють можливо і держкадастри курортних територій та природньо- лікувальних ресурсів. 
Молодіжний, діловий, оздоровчий, мандрівний туризми – на кожен із цих пунктів Україні є , що запропонувати туристу. Адже наша країна багата на унікальну природу із лікувальними можливостями та історичні місця. Залишилось лише вкласти гроші у розвиток  і популяризувати туризм в Україні.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ