Точка погляду

Точка погляду – НАТО – парасолька безпеки для України.


Як міцна стіна, що захищає спокійне життя від кривавого божевілля.  І такою міцною фортецею для світової безпеки є НАТО. 68 років поспіль Північноатлантичний Альянс відстоює  мир та стабільність, але з кожним роком виникають нові загрози , протистояти яким можна , якщо об`єднатись.   

Рік 1949- ий Сполучені штати Америки з метою захисту миру та стабільності засновують Північноатлантичний Альянс. Адже серйозною загрозою у той час для всієї Європи і цивілізованого світу був без перебільшення Радянський Союз. Вожді пролетаріату не приховували бажання поширити свою диктатуру по всьому світу. Замінивши діючі культурні традиції комуністичною ідеологією. Для цього розробляли образи партійних кумирів, а свободу демократії штучно замінювали таким собі контролем над народними масами.При цьому інтереси простих людей ставилися нижче ніж «еліти» яка входила до Комуністичної партії Радянського Союзу. За часів СРСР пил в очі народу пускали вміло, готуючись паралельно до ядерного безумства. На такі плани світ був змушений реагувати, щоб існування  концтаборів, загальних доносів, психіатричних будинків ліквідувати.  Але « холодна»  війна внесла свої корективи і послабила могутність СРСР. Після його розпаду загроза не зникла. НАТО створили задля колективної безпеки, яка різко обмежує шанси тероризму та війни. Консолідація країн виявилась ефективним механізмом у боротьбі із кривавими планами агресорів.  
НАТО описувався у радянські часи,  як агресивний блок . Воєнно – політичне угрупування створене США і  направлене проти соціалістичних країн.  Тож не дивно , що у деяких пост радянських державах і досі вважають НАТО військово – політичним блоком , таким собі наслідком «холодної  війни» спрямованим проти Росії. Оборонний союз країн Заходу почав формуватися ще у 1948 році у ході зустрічі представників Бельгії, Великої Британії, Люксембургу, Нідерландів та Франції.  Результат зустрічі вилився у підписання  Брюссельського договору. Метою якого і  стала протидія можливій агресії  зі сторони Німеччини у майбутньому. І зосередження спільних військових сил у відповідь на агресивну поведінку Радянського Союзую.
 
 
>
 
Наразі членами Північноатлантичного альянсу є 28 країн, 5 держав беруть участь у програмах НАТО з  розширення партнерства.   
Під проводом НАТО наша держава бере участь у всіх основних миротворчих місіях . Українські миротворці були у складі Міжнародних сил безпеки у Косово, Україна є учасницею антитерористичної операції НАТО « Активні зусилля». Також входила до складу миротворчих місій із сприяння безпеки в Іраку та Афганістані. У 1992 –му Україна вступила до Ради північноатлантичного співробітництва.  А у 96 році українські миротворці були задіяні у Боснії та Герцоговині.  Відкриття офісу зв`язку Північноатлантичного альянсу в українській столиці відбулося у 1999 році. Співпраця між Україною та НАТО вигідна обом сторонам. Адже наша країна – це центр Європи, безпека та мир у якій важливі для усього світу. Із 120 стандартів НАТО у Міністерстві оборони України набрали чинності вже більше половини.  Головні керманичі України серед  основних  завдань відзначають і вступ нашої держави до НАТО і набуття Україною  статусу повноправного члена Альянсу  .
 Як показує практика у боротьбі із світовим тероризмом  найвпливовішим  інструментом впливу є НАТО. Це як парасолька безпеки для країн, які не мають потужного озброєння і сучасної армії. Тому і вступ до Північноатлантичного Альянсу більшість українців підтримує. Зазначу що за час існування альянсу із нього не вийшла жодна країна. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ