Точка погляду

Точка погляду – Покарання для шкуродерів


Німеччина – права тварин захищені на конституційному рівні. Затвердженна система притулків і визнана така професія як Захисник тварин. Італія, Сполучені штати Америки, Великобританія – викинути тварину на вулицю означає порушити закон. Україна – замордовані собаки, вбиті коти у мішку, сказ і страх в очах перехожих.  Чи змінить українські реалії законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за жорстоке поводження із тваринами?!  

 
 У планах Верховної Ради України  ввести кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Так за законопроект  « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосується введення гуманного ставлення до тварин» проголосували 243 нардепи. Зміни планується внести до статті 299 Кримінального кодексу  « Жорстоке поводження з тваринами» . За негуманне ставлення до братів наших менших каратимуть арештом на строк до 6 місяців чи обмеженням волі до 3 років. Проект закону передбачає і покарання за знущання у присутності неповнолітніх терміном від 3 до 5 років ув`язнення. Якщо ж жорстокість призвела до загибелі тварини чи каліцтва і була вчинена групою осіб,за грати можуть посадити на  цілих вісім  років. Очевидно зміни у законодавстві допоможуть у першу чершу роботі правоохоронних органів. Поліція неодноразово акцентувала увагу на тому, що притягнути шкуродерів до кримінальної відповідальності за тим законодавством, що діє в Україні зараз досить складно.  
 
 
В кінці березня Дніпром прокотилася хвиля жорстоких розстрілів. Ветеринарні клініки рятували тварин, які стали жертвами чоловіка, наразі його особа не встановлена. Шкуродер із дробовика стріляв по котах. Місцеві підбирали  тварин, а ветеринари встановили, що близько 20 свинцевих кульок застряли у його тілі Тварину оперували 3 години, витягуючи свинець. У Полтаві тим часом, почалося справжнє полювання на бродячих собак. Жителі знаходять їхні трупи поруч із дитячими майданчиками.  Часто тварин травлять. Але жорстокість тільки на вбивствах не зупиняється. У одній із посадок люди знайшли собаку без шкури . Також знаходили із відрубаною головою.  Захисники тварин і небайдужі жителі, які роками підгодовували собак, запевняють, що загрози для оточуючих тварини не представляли.  Справу у поліції відкрили, але за браком доказів та свідків вийти на слід вбивць тварин не вдалося.  В Одесі активісти знайшли цілий мішок із вбитими котами.  І такі випадки фіксуються по всій Україні. Догхантери  поставили  собі за ціль просто вбивати  бродячих собак. А особи із нестійкою психікою просто ловлять беззахисних з метою провести жорстокі експерименти. При цьому перед законом не відповідають. 
В українській столиці ще взимку цього року комісія Київради підтримала петицію про визнання котів частиною екосистеми. Таке рішення зумовили  випадки замурування котів у підвальних приміщеннях, їх  безпричинний вилов та жорстокі вбивства.  А от одесити навіть встановили поїлки для тварин по місту. І на кожній такій поїлці є напис : « Будь добрішим – Налий питної води для бездомних тварин» . Профільна фірма, що займається проектуванням машин , які призначені для перевезення бродячих тварин передала безкоштовно креслення Україні. Користуватися технікою будуть служби Дніпра, які відповідають за вакцинацію і чіпування чотирилапих. При цьому є  і летальні випадки. Адже собаки, які живуть на вулиці часто хворіють на сказ. Збираються у зграї і  лякають перехожих у кращому випадку. У гіршому загризають до смерті.   
Якщо подивитися на Європу то там проблем із безпритульними тваринами майже немає. Причина у сучасних підходах до цього питання.  Вилов – стерилізація – щеплення від сказу і повернення на вулицю.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ