Точка погляду

Точка погляду – Кривавий теракт у день візиту Путіна


Світові очільники МЗС висловлюють співчуття Росії у зв`язку із вибухами в метро. А в ЗМІ тим часом шириться інформація, що теракт свого роду помста Кремлю за участь у війні в Сирії. Українські політологи близькі до версії, що без ісламських терористів не обійшлося, але й причетність російських спецслужб не відкидають

14 людей разом із підозрюваним терористом загинули під час вибухів у метро Санк- Петербурга. Наразі тіла тринадцятьох людей опізнані. Генетична експертиза підтвердила і особу Акбаржона Джалілова, якого називають виконавцем кривавого теракту. Хлопець був уродженцем Киргизії і мав російське громадянство.  Силові органи Російської Федерації детально перевіряють цю інформацію, зокрема встановлюють точне місце народження смертника та його родинні зв`язки.  Є  і другий підозрюваний, який і закладав іншу бомбу на станції метро «Площа повстання» . Однак вибухівка замазкована під вогнегасник не спрацювала.
 
У наслідок вибуху між станціями « Сіна площа» та «Технологічний інститут»  загинули 14 людей і більш як  півсотні зазнали поранень.  У ході розслідування повідомляється, що основна версія є такою:  смертник, уродженець киргизького міста Ош проніс вибухівку до підземки і залишив її у сумці під лавкою на станції « Площа повстання» . Після чого активував у вагоні поїзда другу бомбу, яка знаходилася у нього в рюкзаку. Те що в обох випадках діяв один терорист видно із камер спостереження. Таку версію озвучують російські спецслужби.   
 
 
 
За висновком генетичної експертизи саме Джалілов залишив сліди на бомбі, яка не спрацювала. Учасники розслідування вважають, що молодик нещодавно побував у рідному місті Ош і через соціальні мережі зв`язався із земляками, які воюють за заборонену в Росії  «Ісламську державу». І саме від них хлопець міг отримати детальну інструкцію по виконанню теракту. Є на цей рахунок й інші думки, наприклад те, що про потенційний теракт і його підготовку російські спецслужби знали, але не встигли вчасно відреагувати.  А політологи відразу ж знайшли багато спільного між терактами у Російській Федерації у  2017 та 1999 роках. Саме у 99- му проходили перші президентські вибори Володимира Путіна, які також супроводжувались вибухами та жертвами. І ось, наразі  Росія знову готується до чергових виборів президента, які заплановані на 2018 рік.
 
Якщо згадати події 18-річної давнини. То добре пам`ятаються теракти у російських містах. Тоді 307 осіб загинули і понад півтори тисячі отримали поранення.  За офіційними вироками виконавцями були незаконне збройне формування Ісламський інститут « Кавказ» . Але такої думки не всі, різні експерти говорили і про причетність російської влади до тих подій. Виникає запитання, як спецслужби могли банально пропустити теракт, тим паче у той день з візитом у місті перебував російський президент Володимир Путін.Тож і виходить, що сценарій знову повторився.  У зв`язку із терактам, посилені заходи безпеки і в українській підземці. У Києві, Дніпрі та Харкові працюватимуть додаткові загони поліції, вибухотехніки, кінологи  та бійці Національної гвардії.  Посилено метрополітен охоронятиметься до 15 травня, тобто до закінчення пісенного конкурсу « Євробачення» у Києві.  
 
Простим громадянам, які постраждали під час теракту ми висловлюємо свої співчуття. Але проаналізувавши ситуацію, вітчизняні експерти роблять для нас з Вами невтішні прогнози. Через вибухи у Санкт – Петербурзі російські спецслужби від України не відчепляться й надалі працюватимуть проти нашої держави. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ