Точка погляду

Точка погляду – Хитрий Вовк і податки на газ для українців


Про введення щомісячної абонплати за газ розмов багато, але як все виглядатиме на практиці! Хто і скільки буде змушений заплатити і чи вистачить грошей у населення на нову послугу

На найвищих рівнях тривають дискусії та суперечки навколо абонплати за газ.  За планами Нацкомісії із енерговрегулювання і Дмитра Вовка плата має бути розділена. І платити за доставку газу необхідно окремо. Але сума залежитиме не від того скільки використали, а від потужності лічильника. Основне пояснення щодо такого рішення – вимога МВФ і умова для чергової позики Україні. Після того , як озвучили про запровадження такої інновації, словесні перепалки серед парламентарів не вщухали. Олег Ляшко розкритикував таку ініціативу, заявивши , що скоро впровадять абонплату за дощ чи за повітря. Нововведення не знайшло підтримки серед нардепів, окрім як у президентської фракції БПП, вона  інновацію підтримала. Народний Фронт у свою чергу заявив, що новий податок тільки на руку Фірташу та Льовочкіну, оскільки вони є власниками більшості облгазів в Україні. Хитрощі, які продемонструвала Нацкомісія потягнули за собою загальнонаціональне обурення, адже якщо плата за газ різко виросте, то тільки через те, що у ній буде закладена потужність Вашого лічильника. А виходячи із цього ролі взагалі не грає ,чи користуєтесь Ви газом, і скільки його витрачаєте. Для населення розраховані лічильники на 1.2 кубометра газу за одну годину, а з 1 квітня встановлено 4.4  кубометра на місяць. При такому сценарії українці втратять близько 40 мільярдів гривень за рік. 
Запровадження абонплати за газ збільшує  суми у платіжках для українських домогосподарств і в основному для  бідних. Прибутки при цьому, за словами експертів йтимуть на користь облгазів та їх власників. Банальщина заключається навіть не  у збільшення їхніх прибутків, а у тому , що збагачення відбуватиметься не обґрунтовано. 
 
 
Із наміром запровадити абонплату за газ у Нацкомісії зсилаються  на європейський досвід. І так званий 3 енергопакет та зобов`язання перед Міжнародним валютним фондом.  Якщо детальніше розбиратися в енергетичній політиці Європейського Союзу, то дійсно у європейських платіжках передбачена така абонплата. Але  важливою  ремаркою – тариф встановлюється виходячи із того скільки сім`я витрачає газу, а не від потужності лічильника.  І найголовніше у меморандумі між Україною та МВФ жодного слова немає про розмір тарифів, тільки те, що плату мають розділити на дві частини до кінця вересня. До цього ж часу можновладці мають створити таку собі ідеальну формулу:розписати субсидії для незахищених верств населення , створити нарешті ринок газу і обговорити із банками спосіб оплати.
Проти введення абонплати виступають і головні українські керманичі. Так, президент Петро Порошенко заявив, що рішення має бути призупинено, а прем `єр – міністр Володимир Гройсман закликає переглянути дану ініціативу.  А  міністр соціальної політики Андрій Рева заговорив і про те, що нові тарифи не передбачені Бюджетним кодексом. А це унеможливлює захист людей із невисоким достатком.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ