Точка погляду

Точка погляду – Жорстокі діти


Проявити себе за допомогою кулаків, бійки – ось новий тренд серед підлітків, адже лупцювання  однолітків вони сприймають як досягнення. Звідки така жорстокість і як із нею боротися?! І що ефективнішим буде – довгі розмови із психологом наприклад чи реальне позбавлення волі

Звіряча жорстокість чернігівських школярок без перебільшення шокує! Троє дівчат –підлітків  жорстоко б`ють своїх ровесниць Поліну та Юлю. У останньої  вимагають віддати мобільний телефон. Поліна почала захищати подругу.  Це і стало приводом для побиття.  Зухвалі хуліганки б`ють свою жертву кулаками, виривають волосся, а потім збивають дівчину на землю і лупцюють вже ногами. Особливо виділяється дівчина у клітчатій сорочці, як з`ясувалося вона займається боротьбою. Тому і відчуває перевагу над ровесниками,б`є найбільше і так наче взагалі нічого не боїться.
 
Бійку знімають на телефон і миттєво поширюють соціальними мережами. При цьому усі присутні оцінюють знущання, як бої без правил і чудову розвагу.  Нецензурна лайка, удари  коліном по обличчю, свист і фрази із натовпу, які тільки  підбурюють нападниць.  Знущання зупинила жителька багатоповерхівки, жінка побачила бійку із вікна і викликала поліцію. Користувачів інтернету побачене жахає. Сторінку Марії ( саме так звати найактивнішу хуліганку) знаходять люди і залишають розлючені коментарі. До лікарні Поліна Малоштан потрапила із  забоями, струсом головного мозку, синцями та пошкодженням спини. Приводили  до тями дитину спочатку у чернігівській лікарні, а потім на обстеження доправили у столицю. Схоже відео із знятою бійкою також виставляють у соцмережі, тільки на ньому зухвало лупцюють вже не Поліну, а її подругу Юлю. 
 
Цинізм та безтурботність проявили і дорослі які бачили бійку . Ніхто не втрутився окрім пенсіонерки. яка і викликала правоохоронців. У прес – службі поліції у Чернігівській області запевняють, що справу розслідують.  І вона перебуває на контролі прокуратури на Нацполіції. Двоє школярок і третю нападниця, яка вже студентка можуть запроторити за грати на 4 роки. Стаття 296 Кримінального кодексу України трактує бійку як хуліганство, вчинене групою осіб. Забіяки на розмови із журналістами не виходять і є більш стриманими ніж під час бійки. А поки слідство триває, агресивно налаштовані підлітки продовжують залякувати потерпілу Поліну . У відправлених повідомленням мама дівчинки постійно читає погрози на адресу доньки. У них йдеться про чергове побиття, якщо родина не забере заяву із поліції. Мовляв навіщо все ускладнювати, таких розбірок тисячі по Україні, владнати можна було б все тихо, без зайвої метушні та уваги зі сторони ЗМІ. 
Після того , як про агресію чернігівських підлітків дізналася вся країна. До поліції почали звертатися й інші потерпілі підлітки, над якими знущалася одна і та ж сама  компанія. Зрозуміло , що діти мовчали, боячись повторної розправи. Приходячи додому із синцями брехали батькам, розказуючи історії про двері які  так сильно вдарили. А батьки чомусь вірили. Після інциденту, почалися активні обговорення у  який спосіб побороти агресію та прояви жорстокості серед підлітків. До Чернігова приїхав і Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
 
Психологи проаналізувавши поведінку дівчат , заявляють, що їм було важливе самоствердження. Щоб усі побачили, які вони круті та сильні. Адже бійка відбулася не за рогом і тихо, а у людному місці та ще й із натовпом глядачів.  Батьки забіяк, поведінку своїй дітей виправдовують. Мовляв конфлікт через самих потерпілих. Дівчата говорили образливі слова на адресу хуліганок. Копи опитують свідків та підозрюваних. Якщо вину підлітків доведуть, вони опиняться у виховній колонії. Як з`ясувалося у Чернігові існують великі хуліганські угрупування до яких входять саме підлітки.
Дитяча жорстокість є особливо небезпечною. Сьогодні підлітки  гуртом б`ють своїх однолітків, а завтра можуть переключитися на немічну бабусю чи свою родину. Втім до питання яким саме має бути покарання необхідно підійти із усією відповідальністю.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ