Точка погляду

Точка погляду – Чим Гонтарева запам`яталася українцям?!


Після 3 років головування Національним банком України Валерія Гонтарева йде у відставку за власним бажанням. Однією із причин експерти називають тиск зі сторони громадськості та політиків

На думку Гонтарової свою місію у банківському житті країни вона виконала. Реформи проведені, інфляція призупинена. Тож йти у відставку можна.  Економічні експерти теж підкреслили вагомі плюси у її роботі. На їхню думку будучи людиною із бізнесу Гонтарева діяла жорстко, але цілком справедливо. Завдячуючи цій жінці Україна має  прозору систему власності банків. Саме принципова позиція про те, що банки мають володіти хорошим капіталом, аби нормально функціонувати і у повному обсязі виконувати зобов`язання перед клієнтами – ось оснавна із заслуг . На Валерію Гонтареву постійно тиснули незадоволені її стратегією. Європейські партнери сприймали її, як досвідченого банкіра, що допомагало Україні вести переговори у тому числі і за отримання траншу від МВФ.  За час каденції були закриті банки-піраміди та банки – мийки. А справжні власники банківських структур перестали бути засекреченими. За що не одноразово у якості антиподарунків Гонтарева отримувала труну і погрози. 
Водночас прості українці через банкопад. Який прийшовся на час головування Гонтаревої втратили довіру до банків. Люди просто не розуміли у якій фінансовій установі та валюті тримати свої заощадження. Тож у пересічних громадян Валерія Гонтарева ймовірно викликатиме асоціацію із девальвацією гривні. Страх того, що долар знову підскочить вже увійшло у повсякденне життя людей. Політичне середовище по – різному оцінює роботу Гонтаревої. Все залежить від політичної сили. Представники президентської фракції згадують милі синоніми, аби описати блискучу роботу, на їх думку одного із найкращих банкірів  у світі. І додають, що йде Гонтарева через тиск. Ще до офіційної заяви на звільнення, про такий сценарій знали і пропонували Арсенію Яценюку стати наступним головою Національного Банку України. Арсеній Петрович відмовився, заявивши , що відомство має очолювати не політик, а фахівець банківської справи.  Опозиція говорить і про те, що Гонтарева великий об`єм негативу на свою адресу зібрала. . А представники НАБУ ведуть розслідування  щодо можливих махінацій навколо рефінансування. Проведені обшуки у домі заступниці Гонтаревої та у Нацбанку. 
 
Експерти акцентують увагу саме на банках які « лопнули» , що у свою чергу принесло серйозні втрати для бізнесу. Адже Фонд гарантування вкладів фізичним особам виплачує хоч якісь компенсації, про таке бізнесменам можна тільки мріяти.  А представники правоохоронних органів заговорили і про те, що відставка не врятує від кримінальної відповідальності.  Владислав Куценко наприклад, має намір ініціювати прискорення розслідування усіх справ пов`язаних із Валерією Гонтаревою.  Раніше у Національному антикорупційному бюро заявляли, що керівників НБУ перевіряють на рахунок розтрати коштів, які були виділені не рефінансування банків. Збитки можуть складати мільярди гривень. За планом Валерія Гонтарева піде у відставку 10 травня. Якщо парламент та президент схвалять її рішення ще раніше , готова піти будь – якої миті. 
 
Хто ж буде наступним і сяде у крісло голови НБУ, наразі можна тільки здогадуватись та припускати. Свої рекомендації Валерія Гонтарева озвучила  президенту.  А Петро Порошенко останніх 3 місяці не давав оцінок роботі відомства.У парлементі із кандидатурою також не визначились.  Втім майбутньому керманичу заздалегідь бажаємо успіхів у роботі, а ще виправдати очікування українців. 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ