Точка погляду

Точка погляду – Хімічна кастрація педофілів: “за” чи “проти”


19 червня у місті Гірник Донецької області зникла 6-річна дівчинка Аліна Васютіна. Дитина вийшла в магазин за морозивом і так і не повернулась. Поліція, рятувальники і деякі місцеві жителі прочесали сам населений пункт та довколишні села. І лише на восьмий день розшуків, за допомогою собак, правоохоронці таки знайшли дівчинку, але вже мертвою і з ознаками насильницької смерті. Тіло дитини виявили в підвалі покинутого будинку на садовій ділянці одного з місцевих жителів, усього лише в кількох сотнях метрів від місця, де Аліну бачили востаннє. Підозрюваного у вбивстві 33-річного чоловіка затримали.
Він зізнався, що помітив дівчинку в магазині, а потім пішов слідом і затягнув її у свій дім. Дівчинка опиралася і грозила все розповісти мамі. Зловмисник навіть зателефонував жінці, щоб пересвідчитись, що та не знає, де їїдитина, і потім вбив дівчинку.
19 червня у місті Гірник Донецької області зникла 6-річна дівчинка Аліна Васютіна. Дитина вийшла в магазин за морозивом і так і не повернулась.
Поліція, рятувальники і деякі місцеві жителі прочесали сам населений пункт та довколишні села. І лише на восьмий день розшуків, за допомогою собак, правоохоронці таки знайшли дівчинку, але вже мертвою і з ознаками насильницької смерті. Тіло дитини виявили в підвалі покинутого будинку на садовій ділянці одного з місцевих жителів, усього лише в кількох сотнях метрів від місця, де Аліну бачили востаннє. Підозрюваного у вбивстві 33-річного чоловіка затримали.
Він зізнався, що помітив дівчинку в магазині, а потім пішов слідом і затягнув її у свій дім. Дівчинка опиралася і грозила все розповісти мамі. Зловмисник навіть зателефонував жінці, щоб пересвідчитись, що та не знає, де їїдитина, і потім вбив дівчинку.
Ще одна резонансна подія сталась на Донеччині у місті Костянтинівка. 3 липня 12-річна Уляна пішла на водойму з подругами і не повернулася. Усю ніч дві сотні поліцейських разом з місцевими жителями розшукували дитину. Знайшли вранці живу та не ушкоджену. Як розповіли правоохоронці, раніше судимий чоловік, помітив дівчинку біля річки, схопив її і утримував. Усю ніч зловмисник водив дитину закиненими дачами, а переночували вони біля кладовища. Затриманий зізнався, що був п’яний, а навіщо схопив дитину – не розуміє.
Після цих двох історій у Верховній Раді кілька депутатів зареєстрували законопроект, який має зробити жорсткішим покарання для педофілів. Нардепи пропонують імена тих, хто скоїв такий злочин, зібрати в єдиний відкритий реєстр, а самих збоченців, окрім ув’язнення, піддавати хімічній кастрації,аби не допускати рецидивів у майбутньому.
На думку деяких психоаналітиків, такі процедури збоченців не зупинять. Адже людина не може контролювати свої інстинкти. Відповідно, коли внеї дія уколу закінчиться, інстинкт буде знову працювати. Але автори законопроекту кажуть, що іншого методу боротьби з ґвалтівниками дітей вони не знають і опираються на світовий досвід.
До прикладу, у Польщі примусовій хімічній кастрації підлягають усі чоловіки, засуджені за педофілію і сексуальнее насильство над близькими родичами. Засуджені, що відсиділи за зґвалтування неповнолітніх, зобов’язані пройти курс прийому медикаментів, які пригнічують сексуальний потяг.
А ось у деяких штатах США добровільна або примусова хімічна кастрація застосовується як покарання за злочини сексуального характеру.
А вже у Чехії ґвалтівників каструють хірургічно. Операція є добровільною, але відмова від неї перешкоджає виходу на волю. Вийти на волю, відмовившись від кастрації, злочинець може, тільки якщо психіатри засвідчать його “виправлення”. Утім цього досягнути можуть не всі.
У Нацполіції завили, що у минулому роців Україні було задокументовано понад 400 статевих злочинів щодо дітей, але насправді їх набагато більше. А за п’ять місяців цього року, за інформацією Генпрокуратури, тільки за розбещення неповнолітніх вже зареєстровано 290 “епізодів”. І це – тільки верхівка айсберга: сюди не входять зґвалтування дітей, а також задоволення пристрасті неприродним способом і статеві зносини з дитиною, яка не досягла статевої зрілості. Масштаби дійсно жахають. До слова, багато хто вважає, що ризику піддаються виключно дітки з неблагополучних сімей. Утім, вони помиляються.
Чи підтримає Верховна Рада законопроект, за яким каратимуть педофілів, поки не відомо. Документ парламентарі збираються розглядати на осінній сесії.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ