Точка погляду

Точка погляду – Пограбування помешкання


Лише торік зловмисники обікрали 32 тисячі помешкань. А ось за цих півроку винесли гроші та коштовності з понад 12 тисяч квартир по всій Україні. А під час відпусток, коли оселі лишаються на кілька тижнів, а то й місяців без нагляду, кількість крадіжок зростає у десятки разів.

Грабіжники ніколи не лізуть у квартиру навмання, хіба що наркомани і хулігани, кажуть експерти. Зловмисники ретельно обирають помешкання, яке хочуть обікрасти. Зазвичай вони звертають увагу на наявність у квартири кондиціонера і броньованих дверей, які говорить про статус господаря, також утеплення будівлі, що є не дешевим задоволенням, та гарні штори. Загалом, якщо ваш балкон виділяється на фоні сусідніх дорогою обшивкою і свіжими склопакетами, можливо злодій уже готовиться до вас в гості. І коли грабіжник визначився з квартирою, починається найдовший етап – стеження за жертвою, щоб визначити найкращий момент для крадіжки.

Вас повинні насторожити регулярні дзвінки по телефону нібито комунальних служб або соціологічних центрів, які розпитуватимуть про: місце вашої праці, робочий графік, кількість людей, які проживають у квартирі і домашніх тварин. Розповісти про те, що нікого вже довго немає вдома, може поштова скринька, заповнена кореспонденцією. Рекламні листівки у дверях також свідчать про відсутність мешканців. Якщо папірець висить уже пару днів, значить господарі поїхали надовго. Про це скажуть і показники електролічильника у під’їзді.

Злодії можуть провести і швидке стеження, щоб за день-другий визначити, коли вас не буває вдома. Для цього вони встановлюють в дверному отворі різні мітки, до прикладу волосинку, сірник чи нитку. Протягом дня перевіряють, чи є на місці залишені так звані маячки і складають приблизний графік, коли господарів не буває вдома. Печиво під килимком також вірна ознака того, що ваша квартира під прицілом грабіжників. Таким чином квартирники перевіряють чи проходив тут за день хтось із мешканців, чи ні.

Варто також уважно оглянути вхідні двері і замок – чи немає на них плям бруду і подряпин. Наявність таких ознак явно свідчить про те, що до замку підбирали відповідні ключі. Перш, ніж йти на злочин, крадії обов’язково подзвонять у домофон, щоб впевнитися у вашій відсутності. Якщо ви все-таки будете вдома, можуть представитися комунальниками або рекламними агентами, не викликаючи тим самим підозр. І прийдуть іншим разом, коли вас вже напевне не буде вдома.

Убезпечити себе від квартирної крадіжки можна і потрібно, особливо напередодні літніх відпусток. Найпростіше – не привертати до себе надмірну увагу і не демонструвати сімейний достаток. Навіть приятелям не обов’язково знати, що нового ви придбали, адже вони можуть навіть і не припускати, що наведуть на вашу квартиру злодіїв. Також попросіть дітей не розповідати про фінансовий стан сім’ї у школі і серед друзів у дворі. Дитячою безпосередністю і відвертістю можуть скористатися люди з недобрими помислами.

Йдучи з дому, зачиняйте вікна та балконні двері. А якщо їдете надовго, було б добре, щоб за вашою квартирою доглядали родичі або хороший сусід. Нехай забирають пошту та оглядають вхідні двері. Для більшої надійності встановіть професійну охорону та сигналізацію. Експерти та практики переконані, що не має нині кращої альтернативи цим запобіжникам. Але грабіжники вже так до цього призвичаїлися, що легко грабують офіси та квартири. Їх, подекуди, навіть камери не спиняють.

Досвід доводить: якщо ваша квартира опинилася під прицілом злодіїв, доступ до неї зламають за лічені хвилини. Проте експерти кажуть, що є численні способи сповільнити зловмисників. Можна в приватних будинках поставити шумові і димові шашки. Також можна встановити нові сучасні відеодомофони, які повідомлять, хто нишпорить біля ваших дверей прямо вам на телефон. Вартість такого пристрою 10-12 тисяч.

Також краще встановити броньовані двері, які коштуватимуть від 6 до 10 тисяч гривень та надійний замок – це ще 3 тисячі. Допоможе й наклейка з надписом “об’єкт під охороною”. Є шанс, що злодій полінується ризикувати. На вікна можна встановити протиударну плівку, яка коштуватиме в середньому тисячу гривень. Також можна придбати спеціальний таймер за 140 гривень. Якщо вас немає вдома вночі, то він вмикатиме світло у квартирі на півгодини так, ніби ви вдома. Один з найкращих охоронців – собака, однак і проти них квартирники застосовують снодійне.

Всі ці перепони грабіжники навчились обходити, тож треба завжди бути готовим до найгіршого. Будьте обачними та дбайте про свою безпеку. Дотримуйтесь порад фахівців і нехай це літо принесе Вам лише позитивні емоції.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ