Точка погляду

Точка погляду – Вплив соціальних мереж на людей


Соціальні мережі – це спільноти людей, об’єднаних однаковими інтересами чи то уподобаннями. Сучасні Інтернет-сервіси забезпечують користувачів усіма можливими інструментами для спілкування одне з одним – відео, чати, зображення, музика, блоги, форуми тощо. Для бізнесу ж соціальні мережі є новим каналом комунікаціїі з споживачем та інструментом дослідження уподобань аудиторії.
В останні роки соціальні мережі набули великої популярності як в Україні, так і в усьому світі. З кожним днем все більше і більше користувачів Інтернету реєструються і починають активну діяльність у нових соціальних мережах, які міцноувійшли до списку найвідвідуваніших українськими користувачами сайтів.
До таких мереж залучено дуже велику кількість людей. У найбільших соціальних мережах кількість користувачі вперевищує навіть населення деяких країн. Більшість українців, які активно користуються Інтернетом, мають хоча б один обліковий запис в різних соціальних мережах.
Як відомо, передусім,соцмережі були створені для спілкування людей, але сьогодні ми бачимо зовсім іншу картину: ці сайти наповнені непотрібною рекламою та непристойними матеріалами. Та і самі засновники мереж створюють їх, перш за все, з комерційною метою, адже усім відомо, що рекламодавці платять величезні гроші, щоб сааме їх реклама „запускалась” у тій чи іншій мережі.
Чимало користувачів вже відчули на собі найвідоміший недолік соціальних мереж – це ефект „затягування”. За даними одного з досліджень, 80% опитаних користувачів соцмереж зізналися, що не можуть не перевірити свою сторінку хоча б раз на добу. А третина опитаних займається цим з хворобливою регулярністю. Дослідники кажуть, що психологічна залежність від соцмереж не менш міцна, ніж у курця – від сигарет.
За словами фахівців, популярні соціальні мережі підсилюють тривожність і почуття власної неспроможності у молоді. Адже більшість людей використовують соцмережі, щоб розповісти про позитивні сторонни свого життя. Наприклад, викласти фото з відпустки чи то похвалитися купівлею якоїсь речі. Але, якщо ваші справи пішли кривою дорогою, соцмережі миттєво перетворюються на ворога. Заздрість, смуток, неможливість поскаржитися на проблеми через страх осуду – всі ці почуття тільки посилюють пригнічений настрій і можуть привести вас до депресії. Дослідження показали, що в довгостроковій перспективі надмірне захоплення соцмережами перетворює вас у заздрісника і скиглія навіть, якщо ці якості не властиві вам.
Утім, соцмережі можуть як пригнітити, так і покращити ваш настрій. Ад жеце платформа, де ви можете похвалитися новою зачіскоючи новою машиною. Ви можете розповідати про свої особисті перемоги та досягнення – і отримувати схвалення! Все це підвищує вашу самооцінку і додає в життя позитиву. Тільки тут психологи радять бути обережними, адже звичка хизуватися негативно впливає на психіку людини.
Також фахівці кажуть, що коли ми стаємо залежними від онлайн-життя, кожен момент може бути веселим і відволікати від проблем реальності, але на глибинному рівні це не приносить задоволення.
Одне з досліджень показало, що майже 70% користувачів соцмереж прикрашають, перебільшують або відверто брешуть при описуванні подій у соціальних мережах. Кожен десятий визнає свої спогади, які він залишає на сторінці у мережі, викривленими. Здебільшого користувачі брехали про те, що вони робили в той час, коли були вдома самі, про їхні стосунки, свята, а також успіх у кар’єрі. Причинами такої поведінки, кажуть психологи, є страх видатись нудними та ревнощі до більш цікавих постів інших користувачів. Між тим, американські вчені з’ясували, що люди, які зловживають спілкуванням у соцмережах, найбільше ризикують зруйнувати сім’ю.
Це відбувається через те, що користувачі намагаються розшукати своїх колишніх, що не сприяє зміцненню відносин з нинішнім партнером. Відтак, вчені рекомендують парам менше спілкуватися в соцмережах і більше приділяти часу один одному.
Соцмережі змушують вас відчувати себе товстими або в поганій формі. 75% користувачів Фейсбуку незадоволені своїм зовнішнім виглядом. З них понад 50% називає причиною цього порівняння своїх фотографій з іншими. Особливий вплив соцмережі мають на дітей і підлітків, адже у них ще недостатньо сформований світогляд і не міцна психіка. Фахівці кажуть, що здебільшого активні користувачі соцмереж живуть у світі хибних уявлень, вважаючи життя у мережі справжнім, тоді як у реальному житті вони не вміють налагоджувати стосунки із світом.
Вчені дійшли висновку, що загалом соціальні мережі мають чималий вплив на життя сучасного суспільства, однак назвати однозначно цей вплив негативним або позитивним не можна, адже все залежить від людини, яка проводить час у соцмережах. Ми ж бажаємо, аби віртуальне життя вам не замінило реального.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ