Видатні українці

Видатні ураїнці – Олег Мусій


Він якось несподівано й стрімко з’явився в українській політиці. Нове приємне і відкрите обличчя, принципова поведінка — його жодного разу не впіймали на брехні ні виборці, ні затятий вітчизняний політикум. Тому він не примушує сумніватися у благих намірах змінити і Україну, і життя українців

Як народний депутат Олег Мусій активно захищає права лікарів та пацієнтів і намагається будувати громадську систему охорони здоров’я в Україні, а як реаніматолог за лікарською спеціалізацією — навіть реанімувати певні її — медицини – галузі . Він став першим міністром охорони здоров’я, який прийшов не за квотами партій чи олігархічних груп, а на вимогу громадянського суспільства. Згодом його зі скандалами «пішли з посади».
Перспективний міністр охорони здоров’я поплатився за свою принциповість та чесність. Його улюблена фраза «нема нічого вищого за честь» коштувала високої посади , але не репутації.
Сфера його інтересів — не лише медицина. Пана Мусія можна побачити на мітингах шахтарів. Його турбує екологія і стан довкілля. Свого часу саме невтомний Олег Мусій допомагав активістам зупинити вирубку Чернечого реліктового лісу, ініційовану псевдовласниками ласої лісової земельної ділянки.
<
Революціонер і боєць за духом, він ніколи не тікає від труднощів та проблем, політичних катаклізмів. Не роздумуючи, взяв активну участь у Помаранчевій революції, де успішно організовує медичні пункти для протестувальників. За тим , через десятиріччя — криваві події на Майдані. І знову головний лікар Майдану Олег Мусій жодного разу не засумнівався, чи потрібно бути там, в епіцентрі Революції Гідності. Він стає і головним лікарем Майдану, і голосом його медичної служби.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ