«Британський» штам уражає молодих і здорових. Лікар розповів про нову небезпеку Covid-19

15:54 05.04.2021

Новий штам збудника Covid-19, який вперше був виявлений у Великій Британії та згодом поширився в Україні та інших країнах світу, частіше вражає молодих і здорових людей, а також спричиняє тяжчий перебіг захворювання у вагітних. Про це під час пресконференції розповів професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені Богомольця Сергій Дубров.

«Є відмінності між штамами, і про це вже говорять практично всі лікарі. З клінічної точки зору вони полягають в тому, що більше молодих хворих. Досить багато молодих пацієнтів фізично здорових, і в основному це – чоловіки віком 27-44 роки», – пояснив експерт.

При цьому він зазначив, що у разі інфікування цим штамом навіть люди без супутніх патологій часто мають тяжкий або критичний перебіг захворювання. За словами експерта, також «британський» штам важче переносять вагітні.

«Коли ми мали справу з «уханьським» штамом, то на кінець грудня серед 1633 вагітних померло 5. Тобто летальність становила 0,03% – набагато менше, ніж у загальній популяції людей. І от лише за вчорашній день два регіони телефонували, консультувалися стосовно критичного перебігу у вагітних в третьому триместрі вагітності. Вирішувалося питання переведення на штучну вентиляцію легень і в одній області, і в другій», – повідомив Дубров.

На думку лікаря, тяжкий перебіг хвороби у вагітних, найімовірніше, пов’язаний з інфікуванням новим штамом.

«Він є набагато тяжчим, порівняно з уханьським, коли ми, умовно кажучи, взагалі не мали з вагітними проблем. У переважної більшості вагітних перебіг був легкий», – додав він.

За словами Дуброва, також у разі інфікування «британським» штамом ризик критичного перебігу хвороби зберігається значно довше.

«Якщо при варіанті інфікування «уханьським штамом» пік або ризик критичного перебігу розвивався на 8-13 добу, то зараз я бачу, що навіть і на третьому тижні, і в кінці третього тижня, коли пацієнти виписуються на амбулаторне лікування, або переводяться з інтенсивної терапії, ми знову маємо піке, знову з вираженою цитокіновою відповіддю і тяжким рецидивом, тяжким перебігом самого захворювання», – підсумував лікар.

Додамо, що минулого тижня очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що новий «південноафриканський» штам коронавірусу, що було виявлено в Україні, є більш агресивним, ніж «британський штам».

1 квітня Степанов казав, що «південноафриканський» штам коронавірусу лабораторно підтвердили у двох областях України.

Повідомлялося, що в Україні циркулює понад 30 генотипів коронавірусу.

LIVE
Телепрограма
19:15
Остання крапля
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook