Чому люди повторно хворіють на Covid-19: роз’яснення епідеміолога

20:25 05.04.2021

Повторні випадки захворювання на Covid-19 можуть відбуватися через зміни генотипу вірусів та особливості імунної системи людини, яка піддається ризику зараження. Про це розповіла епідеміолог та завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталія Виноград.

За її словами, у випадку особливості імунної системи повторне зараження обумовлено певними вадами неспецифічної ланки імунної системи, так звана перша лінія захисту.

Епідеміолог зазначила, що найчастіше повторні випадки захворювання на коронавірусну хворобу стаються серед представників професійних груп ризику.

«Особливо це стосується медиків, адже їм неможливо дотримувати дистанцію, а це один із головних запобіжних заходів», – йдеться у повідомленні МОЗу.

Виноград нагадала, що на початку пандемії порятунок від коронавірусної інфекції науковці вбачали у створенні колективного імунітету. Проте відбуваються повторні захворювання, термін, яких становив від 19 днів і до 3 місяців. Також відбувається розвиток так званого «довгого ковіду» або «постковідного синдрому».

«І тут постає питання: деякі випадки можна оцінювати як повторне захворювання чи як активація збудника, який лишився в організмі. Для визначення виставили регламенти, які більшість держав і випадків не витримали, тому велика частина захворювань не могли бути підтверджені як повторні. Після секвенування збудника по першому і другому випадку хвороби лише у деяких збудники виявились відмінними», – уточнила Виноград.

Епідеміолог нагадала, що оптимальними способами вберегтися від Covid-19 є захист верхніх дихальних шляхів та очей, дотримання дистанції та періодичне провітрювання, особливо в закладах охорони здоров’я.

Тим часом очільник МОЗ Максим Степанов вважаає, що Україна у найближчі два тижні вийде на 25 тисяч хворих на добу.

Нагадаємо, що за минулу добу в Україні виявлено 10179 нових хворих на Covid-19. А от 2 квітня в Україні було виявлено 20341 новий хворий на Covid-19. Це є найбільшою кількістю хворих від початку пандемії.

LIVE
Телепрограма
19:15
Остання крапля
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook