НКРЕКП потребує часткового перезавантаження, – Dixi Group

11:03 08.04.2021

Неврегульований правовий статус і неефективна робота НКРЕКП ставлять під загрозу європейську інтеграцію України.

Про це йдеться в аналітичній записці Dixi Group.

«Невизначеність статусу та неефективна робота енергетичного регулятора є в інтересах проросійських сил в умовах гібридної війни, адже створює умови для порушення правил, маніпуляцій і конфліктів на енергетичних ринках України, замість їх подальшого розвитку та інтеграції з європейськими ринками», – йдеться в заяві DIXI.

В організації зазначили, що існує високий ризик визнання діючого складу НКРЕКП неконституційним з огляду на неузгодженості законодавства в частині діяльності цього органу.

«У разі визнання Конституційним судом неконституційними всіх заявлених у поданні нормативних актів, робота Регулятора через відсутність кворуму буде повністю заблокована на непрогнозований період часу. З огляду на функції та повноваження Регулятора, це ставить під загрозу стабільне функціонування всього енергетичного сектору», – зазначили в Dixi Group.

Виходом із ситуації в Dixi Group вбачають зміни до Конституції, а також часткове перезавантаження персонального складу НКРЕКП.

«Необхідно забезпечити відкритий конкурсний відбір на посади членів НКРЕКП, які були призначені на тимчасовий період (з урахуванням оновленої схеми ротації)», – наголосили в Dixi Group.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року 50 депутатів зі всі фракцій і груп направили подання до Конституційного суду щодо неконституційності роботи НКРЕКП.

В березні 2021 року Окружний адмінсуд підтвердив, що повноваження 4 з 7 членів НКРЕКП збігли більше ніж рук тому і зобов’язав Кабінет Міністрів розглянути питання про їх звільнення.

4 з 7 членів НКРЕКП включно з головою Валерієм Тарасюком, були призначені указом президента Зеленського в жовтні 2019 року без конкурсу і тимчасово строком на 3 місяці, однак до теперішнього часу займають свої посади.

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook