Скачко розповів, як правильно прати і прасувати маску

11:16 08.04.2021

Терапевт, фітотерапевт, письменник, медичний блогер Борис Скачко в програмі «Что дальше» на каналі «Знай24» розповів, як правильно носити і міняти маску для захисту від коронавірусу.

«Маска захищає 3-4 години – доти, поки вона волога. Якщо людина правильно п'є воду, у неї вода випаровується через легені – маска буде вологою. Коронавіруси, перебуваючи в частинках слини або слизу, не висихають, вони стають вільними. Ось при висиханні маска звільняє вірус, і він може при вдиху вже потрапити в дихальну систему», - каже медик.

«Маска не повинна бути одношаровою. Маска повинна бути двох-тришарова обов'язково. У цьому випадку це надійний захист на найближчі 3-4 години», - додав він.

Після того, як маску зняли, терапевт радить її термічно обробити (коронавірус гине при нагріванні вище 56 градусів, як і більшість інших вірусів).

«Якщо ви праскою пройшлися по старій масці – вона у вас знову стала новою. Якщо ви взяли її просто в пральній машині випрали – ви теж вимили всі ці коронавіруси, частинки слини і інші віруси. Маска знову чиста і невинна, ви знову можете її використовувати як засіб захисту», - розповів Скачко.

За його словами, якщо у вас немає маски – на рот і ніс можна підняти шарф, так як він виконує ту ж функцію деякий час. Але терапевт зазначає, що шарф повинен бути досить щільним.

Раніше Politeka повідомляла, що в Києві почали вакцинувати людей похилого віку.

Також Politeka повідомляла, що у МОЗ назвали ймовірну причину трагедії з військовою, яка зробила щеплення від вірусу

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook