Чаплига розповів про механізм декларацій коштів

11:21 08.04.2021

Зараз в Україні серед чиновників як ніколи актуальна тема декларацій. Політолог Михайло Чаплига в програмі «Чаплыга. Без вопросов» розповів про механізм декларації незаконних коштів.

«Як показують в декларації те, що нажито «непосильною» працею? Грубо кажучи, ви заробили 1000 гривень за рік, з них відняли усі податки і так далі, і ви це показуєте як дохід», - почав Чаплига і навів приклад, що у вас раптово з'являється мільйон доларів, але одна біда – як показати в декларації цей мільйон?

«Ну і податки треба з нього заплатити, та й Бог з цими податками, треба ж сказати, звідки мільйон взявся», - додав політолог.

Експерт розповів, що олігархи користуються певною схемою, щоб узаконювати і декларувати ці кошти. А саме схемою «запозичень у друзів, родичів і т.д.».

«Ви пишете в декларації, що позичили кошти «на 118 років» у «Васі Пупкіна», який може, оскільки він давно викачав ці бабки і вони в офшорах у нього лежать», - сказав політолог.

За словами Чаплиги, таким чином, ви позначаєте в декларації, що заробили 1000 гривень і вам позичили мільйон доларів і ці гроші стають майже законними. Експерт підкреслив, що подібними схемами користується більша частина політиків і олігархів.

Нагадаємо, Politeka публікувала розповідь Чаплиги, що ситуація з ринком землі в Україні нагадує Стародавній Рим.

Раніше Politeka поширювала заяву Чаплиги, що Україну можна представити у вигляді величезного заводу, який колись добре працював – а потім всі його цеха взяли і розтягнули.

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook