З травня всіх українців переведуть на річний газовий тариф, - Котенкова

11:26 08.04.2021

Журналістка Катерина Котенкова в програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua розповіла про новий проект постанови, що регулює річний тариф на поставку газу для населення, і пояснила, яких змін очікувати українцям.

«Вимогу повернути ринкові ціни на газ уряд фактично вже виконав. З 1 квітня скасували обмеження верхніх граничних цін на паливо на рівні 6,99 грн за кубометр, яке Кабмін ввів з лютого до кінця березня. Тому ціни на газ знову перестали обмежуватися. Правда, більшість газзбутів, представивши свої тарифні плани для населення на квітень, встановили тариф на рівні 6,99 грн або трохи нижче. Є й ті, хто просить за газ трохи дорожче, але в середньому ціна виявилася нижчою граничної. Тому ніякого соціального напруження скасування обмеження не викличе», - розповіла Котенкова.

Вона зазначила, що в найближчі місяці газові котирування на європейських біржах традиційно повинні трохи знизитися, а значить, і у нас тарифи хоч трохи, але зменшаться. Плюс до всього стає тепліше і знижуються обсяги споживання. Здавалося б, раз так можна було б закрити це питання до осені, встановивши зараз ринкові ціни, а на початку опалювального сезону ввести нове обмеження тарифів. Але, за словами журналістки, схоже, що цей варіант не влаштовує МВФ.

«З травня всіх українців переведуть на річний газовий тариф. Що ж зміниться? Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг опублікувала проект постанови, що регулює річний контракт на поставку газу для населення. У проекті постанови йдеться, що всі газопостачальні компанії зобов'язані до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022», - каже Котенкова.

Журналістка розповіла, що, згідно з проектом документа, всі побутові споживачі газу за замовчуванням будуть переведені на річний контракт з 1 травня. Також газовим компаніям не заборонено пропонувати українцям і місячні тарифи на газ. Для переходу споживач повинен буде подати відповідну заявку. Крім того, споживач має право перейти до іншого постачальника газу в будь-який момент дії річної ціни.

Раніше Politeka повідомляла, що Котенкова розповіла, якими будуть наслідки за несплату комунального боргу.

Вона також розповіла, що надбавки до пенсій все одно не дотягують до прожиткового мінімуму.

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook