ТСК по УЗ просить прем’єра надати звіти роботи Наглядової ради: стан УЗ свідчить, що її робота неефективна

12:04 08.04.2021

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, що розслідує діяльність Укрзалізниці, просить Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля надати звіти про роботу членів Наглядової ради компанії та відомості про виплачені їм винагороди, що необхідно для визначення правомірності надання винагород згідно законодавства

Про це йде мова у офіційному запиті.

Як зазначено в документі, член Наглядової ради має право на оплату послуг у вигляді річної та додаткової винагород, а також на компенсацію витрат, пов’язаних з виконанням ним своїх функцій.

Це передбачено Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів No668 від 04.07.2017. При цьому максимально допустимий розмір базової місячної винагороди не може перебільшувати для АТ «Укрзалізниця» 22 середньомісячні зарплати за видом економічної діяльності за квартал, що передує.

«В той же час критичний стан Укрзалізниці свідчить про невиконання Наглядовою радою своїх функцій в повній мірі. Тому виникла необхідність у проведенні аналізу ефективності роботи членів Наглядової ради АТ «Укрзалізниця» та надання оцінки виконання ними умов договору», - підкреслила у своєму листі голова ТСК.

Оскільки Наглядова рада щороку звітує перед Кабміном про результати роботи і на основі цих звітів формується розміри винагороди, ТСК звернулася до прем’єра з вимогою надати копії усіх звітів Наглядової ради, а також копії актів приймання-передачі послуг, наданих головою та членами Наглядової ради АТ «Укрзалізниця».

«Також просимо надати інформацію про фактичну винагороду голови та кожного члена наглядової ради за період 2018 – 2021 роки, помісячно з розбивкою на базову та додаткову, і обґрунтувати її розміри», - вказано у листі.

Раніше економіст Борис Кушнірук порахував, що зарплати членів Наглядової ради УЗ перевищують норму в 30-40 разів. Так, Сергій Лещенко та Олег Журавльов задекларували по 332 тисячі гривень за лютий 2021 року. При цьому середньомісячна зарплата працівника УЗ за попередній квартал становила 12,5 тисячі гривень в січні 2020 року. Тобто, Лещенко і Журавльовим отримали у 29,3 разів більше норми.

А екс-нардеп Борислав Береза повідомив, що Укрзалізниця витратила понад 5 мільйонів гривень за два роки на авіаперельоти членів Наглядової ради компанії. Ще 2 млн було витрачено за цей час на їхнє харчування.

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook