Нацбанк оцінив вплив локдауну на економіку України

14:53 08.04.2021

Вплив на економіку України від поточного локдауну не матиме такої руйнівної сили, як у другому кварталі 2020 року. Про такі очікування Національного банку розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій в інтерв’ю ZN.UA.

«Сподіваємося, що від поточного локдауну не буде такого руйнівного впливу, як у другому кварталі 2020 року. Торік локдаун було запроваджено по всій території України, поточний, сподіваємося, буде обмеженим», – сказав він.

«По-перше, економіка вже значною мірою адаптувалась до карантинних заходів – ресторани працюють «на виніс», ритейл перейшов в онлайн», – пояснив заступник голови НАцбанку.

Крім того, за словами Гелетія, карантинні обмеження діють на економіку неоднорідно та майже не впливають на такі значущі галузі економіки як промисловість і сільське господарство.

У Нацбанку очікують, що локдаун у березні матиме доволі незначний вплив на ВВП, менший, ніж у січні. «Розглядаємо кілька сценаріїв карантинних рішень: від пом’якшення карантину вже у квітні до застосування максимально жорстких обмежень протягом усього другого кварталу. Виходячи з цього, вплив локдауну на річний ВВП може вимірюватися від 0,1 відсоткового пункту до більш як одного відсоткового пункту. Остаточна оцінка залежатиме від фактичних параметрів», – сказав Гелетій.

За його словами, умови торгівлі для України в першому кварталі є кращими, ніж очікувалося. «Ми зі свого боку очікуємо, що ціни на товари, що переважають в українському експорті, поступово знижуватимуться, але залишатимуться високими, в той час як ціни на енергоносії будуть відносно стабільними. Додатковий чинник — існує ймовірність ліпшого врожаю, оскільки метеорологічні умови були сприятливими взимку, а також було збільшено площу посівів під озимі культури. Це все буде враховано у макропрогнозі Національного банку», – зазначив Гелетій.

Нагадаємо, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в 2020 році порівняно із 2019 року зменшився на 4%. Такі дані Державної служби статистики України.

Таким чином, реальний ВВП України впав після чотирьох років зростання. Востаннє падіння спостерігалося у 2015 році – на 9,8%.

Також МВФ покращив прогноз постковідного відновлення світової економіки. Отже, фонд прогнозує зростання світової економіки у 2021 році на рівні 6,0%. У порівнянні з січнем поліпшений прогноз на 0,5 в.п. (з 5,5%). Згідно з прогнозом, у 2022 році світовий ВВП зросте на 4,4% (раніше очікувалося 4,2%).

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook