Митрополит Антоній на прикладі печерських затворників розповів, як не впасти у відчай під час самоізоляції

19:11 08.04.2021

Щоб не впасти у зневіру і зберегти душевні сили у період пандемії коронавірусу і жорсткого локдауну, важливо не замикатися у собі, а молитися і знаходити внутрішні сили.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це сьогодні на зустрічі з журналістами центральних ЗМІ розповів керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Людина дуже по-різному реагує, коли вона хворіє, і навіть після того, як хвороба проходить. Усіх наслідків цієї хвороби ніхто не знає. Є багато випадків, коли у людини з'являється страх, зневіра. Що тут можна порекомендувати? Для віруючої людини, напевно, це зрозуміло: при усіх складнощах потрібно вірити. Вірити, що життя не закінчується і знаходити внутрішні сили через молитву, через просту розмову з людьми. Не замикатися і не вважати, що тебе усі залишили», - зазначив митрополит Антоній.

Водночас керуючий справами УПЦ підкреслив, що справжня самоізоляція - це життя без Бога.

«Самоізоляція справжня може бути лише тоді, коли не відчуваєш присутність Бога. Ми зараз говоримо про вимушену самоізоляцію. А якщо ми спустимося у печери, то побачимо, як там жили печерники багато десятиліть. Але вони самотності не відчували. І вони теж хворіли і там не було медикаментів, лікарів. Але люди жили з Богом, а коли людина живе з Богом, вже нічого не страшно. Людина багата сама по собі, тому що Бог збагачує її життя. Через те, що ми своє життя направили більше на зовнішнє, матеріальну сторону, нам здається, що чим більше ми спілкуємося, тим більше ми знаходимося у справжньому спілкуванні. Але ж самотність - проблема сучасного суспільства. Ми боїмося навіть закритися вдома один на один - відразу вмикаємо телевізор, інтернет, бо самотність нас лякає, ми не знаємо, як себе вести. Тому є лише один спосіб: жити з Богом. Вірити, сподіватися на Бога, навіть якщо нам дуже боляче, страшно. І ще - спробувати знайти внутрішню причину: чому це відбувається саме зі мною. Християнин завжди так ставиться до будь-якої проблеми, яка виникає у його житті», - резюмував митрополит Антоній.

Фото: Фейсбук / Митрополит Антоній

LIVE
Телепрограма
16:00
Світ кіно
17:00
Ток-шоу Політика без правил
19:15
Остання крапля
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook