Масштабне підвищення пенсії в Україні, хто отримай 700 грн: "Для людей, у кого..."

09:41 27.02.2021

Індексація пенсій стартує з березня

Як повідомляє Politeka.net з 1 березня в Україні буде проведена індексація або осучаснення пенсійних виплат для деяких категорій українських пенсіонерів. Норми індексації прописані в Закон про "Обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування".

Відомо, що нинішня індексація торкнеться близько восьми мільйонів осіб, середній розмір збільшення грошових виплат складе 308 грн, мінімальна сума – 100 грн, а деякі пенсіонери відчують істотне підвищення в 700 грн. Такі виплати торкнутися людей, у кого розрахунковий розмір 6,3 тисячі грн.

Варто пам'ятати, що індексації підлягає тільки розрахункова за формулою пенсія, доплати за стаж або інші пільги під індексацію не потрапляють.

Щоб знати розмір індексації, потрібно вою розрахункову пенсію помножити на 1,11. Необхідно враховувати, що "чистий" розмір пенсії не має на увазі надбавки за стаж, збільшення виплати до рівня прожиткового мінімуму, добавок по 500 грн людям старше 80 років, а також підвищення виплат до 2400 грн для тих, кому виповнилося 65 років і хто виконав вимоги за стажем.

Розмір індексації вважається як сума половини торішньої інфляції і половини від динаміки зростання зарплат за останні три роки. Рівень інфляції був у межах 5%, а зарплати зростали на 17% (у сумі виходить 22%, а половина – 11%).

Нагадаємо, що за словами прем'єра з 1 березня пенсії зростуть на 11%, що говорить про середнє підвищення виплат на більш ніж 300 грн.

Як повідомляла Politeka, масштабний перерахунок пенсій з 1 березня, кому додадуть тисячу гривень.

Також Politeka писала, що нове підвищення пенсій, кому додадуть найбільше, а кого чекають копійки: "виросте відразу на..."

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook