Марін Ле Пен виправдали у справі щодо фото жертв ІДІЛ

01:27 05.05.2021

Ультраправа лідерка Франції Марін Ле Пен виправдана судом у справі щодо мови ворожнечі, пов'язаної із публікацією фото звірств Ісламської держави. Про це повідомляють фінансований урядом телеканал France 24 та газета Le Monde.

У вівторок, 4 травня, суд міста Нантер виправдав лідерку французької ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен у справі щодо порушення законів про мову ворожнечі.

Ця історія розпочалася ще 2015 року. Тоді журналіст телеканалу BFM порівняв «Національний фронт» Ле Пен з екстремістськими групами на зразок «Ісламської держави».

Ле Пен відповіла на критику, опублікувавши в своєму Twitter зображення страти американського журналіста Джеймса Фоулі і йорданського льотчика, який потрапив в руки бойовиків ІДІЛ. Фоулі відрізали голову, а льотчика спалили живцем.

Через ці дописи Ле Пен було пред’явлено звинувачення за статтею кримінального кодексу, яка забороняє розповсюдження повідомлень, які можуть зашкодити людській гідності.

Сама Ле Пен заявляла, що у такий спосіб привертала увагу до абсурдності порівняння «Народного фронту» з ІДІЛ, а сам процес називала політично вмотивованим.

Під час тривалого судового процесу прокурори вимагали для неї штраф в розмірі 5000 євро (максимальним можливим покаранням у цьому випадку могло бути позбавлення волі на строк до 3 років і 75 тисяч євро штрафу).

У зв’язку з поширенням нею згаданих дописів суд призначав Ле Пен психіатричну експертизу, але вона відмовилася її проходити.

LIVE
Телепрограма
00:28
Прогноз погоди
00:30
Світ кіно «Ніколи не здавайсь»
02:30
Пряма розмова
03:00
Новини. Підсумки дня
03:28
Погода
03:30
Світ кіно «Живі»
06:00
Гімн України
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 135 886
Нових випадків: 6 813
Одужало: 1 816 643
Померло: 47 333
Протестовано: 9 756 402


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook