Нетаньягу позбувся права формувати ізраїльський уряд

04:48 05.05.2021

Хто з ізраїльських політиків наступним намагатиметься створити правлячу коаліцію, вирішить найближчими днями президент Ізраїлю Реувен Рівлін.

За законом президент міг продовжити мандат Біньяміну Нетаньяху ще на два тижні. Так вже кілька разів відбувалося в попередні роки, проте цього разу шанси на успіх чинного прем'єра і лідера правої партії «Лікуд» були мізерні і партія сама вирішила повернути мандат президенту.

У президента є три дні на консультації з лідерами представлених у Кнесеті партій, однак він може обійтися без цієї процедури або скоротити її термін. Серед потенційних кандидатів у прем'єри - лідер опозиції, голова центристської партії «Єш Атід» Яїр Лапід. Є також ймовірність, що президент передасть мандат лідеру правої партії «Яміна» Нафталі Беннету або ж поверне його в Кнесет - тоді будь-який з депутатів може спробувати сформувати уряд.

В Ізраїлі право першим формувати уряд отримує лідер партії, який отримав найбільше рекомендацій депутатів і відповідно має більший шанс отримати правлячу коаліцію. Однак автоматичний успіх не гарантований.

Кандидат у прем'єри має заручитися підтримкою абсолютної парламентської більшості (61 з 120 депутатів Кнесету) або в деяких виняткових випадках простої більшості голосів, за умови, що частина партій, які не отримають міністерські портфелі, все одно буде готова підтримати уряд в ході процедури його схвалення в Кнесеті.

LIVE
Телепрограма
02:30
Пряма розмова
03:00
Новини. Підсумки дня
03:28
Погода
03:30
Світ кіно «Живі»
06:00
Гімн України
06:02
Україна. Історія щодня
06:10
7 природних чудес України. Гора Говерла
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 135 886
Нових випадків: 6 813
Одужало: 1 816 643
Померло: 47 333
Протестовано: 9 756 402


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook