У Десятинному монастирі вшанували явлення Пресвятої Богородиці перед іконою "Володимирська-Десятинна»

16:02 08.05.2021

У Києві в Десятинному монастирі сьогодні вшанували явлення Пресвятої Богородиці перед чудотворним образом "Володимирська-Десятинна"

Як передавати Центру інформації УПЦ в Десятинному монастирі, в 2006 році в цей день в тимчасовому храмі-скинії перед чудотворним образом було явище Пречистої Богородиці, пише Знай.

Сьогодні у Десятинному монастирі було відслужено урочисте Богослужіння, яке очолив намісник монастиря єпископ Макарівський Гедеон.

Після закінчення Літургії братія монастиря звершили хресний хід навколо храму з чином славлення перед чудотворним образом.

"За молитвами перед іконою" Володимирської-Десятинної " люди отримують швидку допомогу в своїх проханнях. Відомі випадки, коли Пречиста Богородиця допомагала подружжю, які не мали дітей. Так само були випадки зцілень різних хвороб, в тому числі від раку.

До Богородиці звертаються за допомогою у вирішенні сімейних проблем і налагодженням подружнього життя. Ніхто не залишається не почутим, приносячи Пречистій Богородиці свою щиру молитву і сподівання на милість Божу", - зазначили в обителі.

Ікона Пресвятої Богородиці Володимирська-Десятинна була написана в 1998 році в Сполучених Штатах Америки в місті Берклі (Berkeley) художником і викладачем іконопису Олександром Хароном.

Перший час ікона використовувалася як зразок для студентів з іконопису. У 2000 році в місті Сан-Франциско велика група американських християн, навчаючись в іконописній школі, де дана ікона Божої Матері була зразком, перейшли в Православну Церкву, утворивши громаду на честь СОБОРУ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (Synaxis Of The Most Holy Theotokos). У 2004 році в богословському інституті ГТУ в Берклі ікона була виставлена для молитви і поклоніння, а також як зразок написання ікон. У 2005 році ікона Богородиці перебувала в грецькому храмі Пресвятої Трійці в місті Сан-Франциско.

Після того як ікона прибула в Україну, вона перебувала в Іоанно-Предтеченському приділі Свято-Іллінського храму на Подолі.

У 2006 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира було звершено Пасхальне богослужіння на місці першого кафедрального храму періоду Київської Русі – Собору Пресвятої Богородиці «Десятинного», після чого ікона отримала назву «Десятинна». Ікону перенесли в храм. Напередодні був встановлений намет, так звана скинія, в якій було звершено святкове Пасхальне богослужіння.

Спочатку планувалося відслужити тільки одну Пасхальну літургію, але розуміючи важливість молитви на місці Десятинного собору, вирішили послужити протягом всієї Світлої седмиці, тому не стали демонтувати тимчасову споруду.

Після вечірнього богослужіння напередодні свята ікони Божої Матері» Живоносне Джерело " майже всі люди розійшлися, залишилося кілька парафіян, щоб помолитися. Духовенство з парафіянами храму стояли на вулиці біля входу в храм, обговорюючи питання про подальшу долю скинії. Раптом вони побачили, що в храмі на підлозі лежать люди. Священики відразу зайшли в храм і почали приводити до тями жінок, розпитуючи, що сталося. Як виявилося, це були молода дівчина і жінка старшого віку, які до цього випадку не були знайомі. Вони буквально в один голос розповіли, що бачили саму Пресвяту Богородицю!

У 2016 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія братія Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці розпочала підготовку та збір інформації для прославлення Десятинної ікони Пресвятої Богородиці.

29 грудня 2016 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія постановили благословити встановлення в межах Київської єпархії святкування на честь ікони Божої Матері «Володимирська-Десятинна» у п'ятницю Світлої седмиці.

Також було затверджено іконописне зображення ікони Божої Матері» Володимирська-Десятинна«, тропар, кондак і молитви перед іконою Божої Матері»Володимирська-Десятинна".

LIVE
Телепрограма
08:43
Прогноз погоди
08:45
ТОП 10 вражаючих фактів
09:00
ПравдаТУТ LIVE
11:00
Світ кіно
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 227 225
Нових випадків: 1 188
Одужало: 2 145 660
Померло: 51 902
Протестовано: 10 603 856


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook