Чехія закликала Європу висилати російських дипломатів спільно

16:24 08.05.2021

Європейським країнам варто вислати із своїх держав принаймні по одному дипломату Російської Федерації, – про це прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш заявив на саміті ЄС у Португалії, повідомляє видання České noviny.

Очільник чеського уряду закликав піти на такий крок на знак підтримки Чехії в справі про вибух в селищі Врбетіце, який слідство вважає диверсією агентів ГРУ. Бабіш заздалегідь повідомив, що на саміті підніме тему вибуху на складі боєприпасів. За його словами він просив союзників про знак солідарності.

«Європа не може прийняти такі (російські) дії. Ми повинні розуміти, що коли атакують одну державу, яка є членом ЄС, атакують всі країни ЄС. Я попросив, щоб вони розглянули питання про висилку принаймні одного дипломата», – сказав Бабіш.

Зазначимо, що рішення з цього питання прийматиметься на саміті Європейської ради, що пройде наприкінці травня.

Раніше Чехія видворила 18 співробітників російського посольства після того, як виявився зв'язок російської розвідки зі вибухом на складі боєприпасів у Врбетиці в 2014 році.

Також депутати нижньої палати парламенту Чехії прийняли постанову із закликом до уряду країни зажадати від Російської Федерації виплатити грошову компенсацію за збиток після вибуху у Врбетіце в 2014 році.

У відповідь Російська Федерація оголосила 20 співробітників посольства Чехії персонами нон грата. 21 квітня Чехія поставила Росії ультиматум з вимогою прийняти усіх 20 висланих дипломатів, якщо РФ не виконає умови, то Прага скоротить кількість дипломатів в російському посольстві.

Як відомо, Чехія оголосила про рішення виключити «Росатом» з тендера на добудову АЕС «Дуковани» 19 квітня на тлі дипломатичного скандалу між Москвою і Прагою.

LIVE
Телепрограма
08:43
Прогноз погоди
08:45
ТОП 10 вражаючих фактів
09:00
ПравдаТУТ LIVE
11:00
Світ кіно
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 227 225
Нових випадків: 1 188
Одужало: 2 145 660
Померло: 51 902
Протестовано: 10 603 856


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook