Новини

25 серпня помер сенатор Маккейн


1967 рік, жовтень. Льотчик Маккейн, у складі бойової групи вилітає на бомбардування електростанції у Ханої, що у В’єтнамі. Зенітною ракетою його літак збивають, після чого він катапультується і потрапляє у полон. Переломи обох рук, ноги, роздроблене плече. І п’ять років полону.

Джон Сідней Маккейн ІІІ, родом з Панамського каналу, після війни у В’єтнамі та звільнення зі служби у 1981році, розпочинає кар’єру політика. П’ять разів обирався на посаду сенатора від штату Аризона. Змагався із Бушем-молодшим за посаду Президента США, а потім й з Обамою. Постійно критикував американську владу за недостатню підтримку України. Під час візиту до Таллінна у 2015 році назвав Путіна головорізом.

Коли ж в Україні почався Майдан сенатор Маккейн приїздить до Києва. Тут він зустрічається із лідерами опозиції – Тягнибоком, Кличком, Яценюком, очільником МЗС Кожаровим та відвідує намети мітингарів. Для тодішнього естеблішменту висувається умова: якщо розгони протестувальників триватимуть і надалі, США застосовуватиме економічні санкції. На Майдані сенатор знайомиться зі співвачкою Русланою. І саме її він називає втіленням духу свободи і незалежності.

Із початком війни Маккейн постійно говорить про Україну. І про те, що США і ЄС зобов’язані допомагати, бо саме Україна  є форпостом між агресором і мирною Європою. Неодноразово він також заявляє про зброю, якої так потребує українська армія. У липні 17-го сенатора Маккейна оперують – видаляють згусток крові з лівого ока. 5 днів потому лікарі оголошують – у Маккейна злоякісна пухлина мозку.

У 2000 році він вже лікувався від меланоми, тепер знову проходить курси хіміотерапії та опромінення. Рік боротьби. 24 серпня політик оголошує про припинення лікування. Наступного дня його не стаєМаккейн одного разу сказав: «Страх – це можливість для сміливості, а не доказ боягузтва». І не боявся ані хвороби, ані слів критики в сторону Путіна, ані відкритої підтримки Україну.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ