Новини

Зберігати гроші потрібно у валюті, – аналітики світового ринку


Більш того, за порадами експертів авторитетного фінансового агентства Блумберг, переводити свій капітал потрібно не в долари, а в замбійську квачу

Саме ця валюта  цьогоріч обійшла 150 конкурентів і вибилася в лідери за темпами зростання. Її курс по відношенню до американського долара з початку цього року зріс майже на 20%. Це світовий рекорд.  Навіть золото не може зрівнятися з замбійськими грішми. Причини зростання курсу квачі більш, ніж об’єктивні. Замбія  – лідирує у світі в секторі з продажу міді. Цьогоріч цей метал почав стрімко набирати в ціні, відтак  замбійська економіка стала на шлях активного розвитку. Якщо з валютою все більш-менш зрозуміло, то тут постає друге питання – у який спосіб і де зберігати свої заощадження. Варіантів є декілька. Про це дивіться у нашому сюжеті.
 
 
Для тих, хто може собі дозволити, кажуть банківські працівники, найбільш популярним є зберігання грошей у сейфах. Що правда, з 2014 року останні досить подорожчали. Два роки тому вони піднялись у ціні на двадцять – двадцять п’ять відсотків. У 2015-му – ще на п’ять – десять. Найбагатші українці за словами експертів зберігають свої накопичення за межами країни. Решта ж громадян обирають банківські депозити. Разом із тим населення почало більш ретельно відноситись до вибору банків. Перевагу віддають або ж таким, у котрих є міжнародне коріння. Або ж тим, котрими опікується держава.
 
За словами економістів, гроші варто класти на банківський рахунок частинами. Адже, у разі збанктрутування банк зобов’язаний виплатити 200 тисяч гривень. При цьому кошти, кажуть експерти, краще вкладати в доларах чи євро. Що ж до менш вартісних вкладень у тисяч десять, тут радять пригадати торішню ситуацію, коли інфляція сягла майже сорока відсотків.
 
Цього року в Україні очікують  інфляцію не менше 25 відсотків. Тому більш довготривалі заощадження фінансисти радять вкладати у вартісні речі, нерухомість, або золото.Якщо мова йде про менші кошти, то в одяг, чи їжу тривалого зберігання. За словами експерта, про зменшення довіри до банків у населення свідчать дані за березень. Протягом березня українці зняли із депозитів шість з половиною мільярдів гривень. Це пояснюють фінансовою скрутою, або ж зменшенням довіри до українських банків.
 
Згідно із даними Національного банку України, однозначної поведінки щодо фінансових потоків не спостерігалось. Приміром, приватний сектор почав накопичувати у банках саме валюту у доларах чи євро, а гривні навпаки забирати із рахунків. Звичайні ж українці робили все навпаки, знімати з депозитів вони почали саме долари.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ