Новини

27 років незалежної України ознаменувались численними подіями


Україна відзначає річницю незалежності. За 27 років Україна мала п’ятьох президентів, змінювала Конституцію, два майдани та війну. Від проголошення незалежності, до всенародного протистояння та чотирирічної війни. 27 років незалежної України ознаменувались численними подіями. За цей час держава мала п’ятьох президентів та декілька разів змінювала Конституцію. Україну визнали на світовій арені як окрему державу. Про досягнення та недоліки незалежної України, дивіться уже за мить.

Незалежності України передували роки боротьби за неї. 20 століття було сповнене збройних протистоянь та духу дисиденства, які і зіграли ключову роль у створенні самостійної держави. А вже 24 серпня 91- ого стало вирішальним днем в історії української держави. Саме цього дня Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності. «За» проголосували 346 парламентарів, і лише 4 висловились «проти». Закріпили результат на референдумі, коли понад 90% українців висловили своє прагнення до незалежності.

Цього ж дня провели і перші в Україні президентські вибори. Здобувши понад 60% голосів у першому турі, Леонід Кравчук здобув у них перемогу. Ключовою заслугою Кравчука є те, що у боротьбі за незалежність йому вдалось уникнути кровопролиття. Тим часом я в Москві гинули люди. Одразу ж після отримання незалежності, Україна змушена була відмовитись від ядерної зброї. Третій за потужністю ядерний арсенал проміняла на гарантії, які нині ніхто не виконує. Україна  підписала Будапештський меморандум.

Відмову від ядерної зброї, яку розпочав Кравчук, фахівці називають стратегічною помилкою України, а епоху правління першого президента фахівці пов’язують з початком соціальної кризи, що відбулась після розпаду союзу. Шалена інфляція, глобальний дефіцит та масовий грабіж державної власності, пов’язаний з найбільшими корупційними скандалами – ядерне роззброєння та занепад чорноморського пароплавства.

Зрештою, Кравчук вимушений був залишити пост президентства.  До влади приходить Леонід Кучма. Він підтримав ідею ядерного роззброєння. Водночас в Україні з’являється олігархічний клас та розпочинається масова приватизація держмайна.

Кучмі вдалось скоротити інфляцію та провести грошову реформу. У 1996 в обіг вводять національну валюту гривню та її соту частку – копійку. Паралельно в країні вибудовується політична еліта. А самого Леоніда Кучму помічають й у декількох скандалах.

Після 10  років при владі Кучми, на чергових виборах Президента кандидатом від влади виступив чинний прем’єр-міністр Віктор Янукович. Опозиційні сили згрупувалися навколо Віктора Ющенка. 21 листопада 2004 року Центральна виборча комісія України оголошує попередні результати другого туру президентських виборів, згідно з якими з перевагою в 3% перемагає Янукович. Прихильники Ющенка та більшість іноземних спостерігачів вважають, що цієї переваги в голосуванні було досягнуто за рахунок фальсифікцій. Розпочинається «помаранчева революція».

У цей час весь світ розуміє, що українців допекло! Усі очікують, що Ющенко зможе зрушити економіку країни, утім він займається лише ідеологічними питаннями. Крім того, уряд в особі Тимошенко, починає перетягувати на себе важелі управління, хто ж не пам’ятає газовий конфлікт? Хоч і сподівання Помаранчевої революції і не виправдали себе, економісти пояснюють період правлінням Ющенка економічним зростанням. Пройшовши шлях від очільника  Донецької обладміністрації до лідера партії регіонів на пост глави держави приходить той, кому це не вдалось на попередніх виборах

Оголошення Януковичем курсу на євроінтеграцію дало українцям надію на позитивні зміни. І саме неготовність суспільства відмовитись від цієї надії змусила людей вийти на Майдан, що згодом переростає у криваві сутички між активістами і співробітниками правоохоронних органів. Як наслідок Янукович тікає до Росії, а вона натомість анексує Крим. Уже 16 березня 2014 року на півострові відбувається так званий референдум про приєднання Криму до Федерації. Утім його не визнає ані Україна, ані увесь цивілізований світ.Обрати президента у першому турі. Гасло що приносить перемогу зараз діючому гаранту Петрові Порошенку. Він обіцяє зупинити війну та продати свій бізнес. ОбіцЯнка-цяцЯнка, а дурному радість. Порошенко таки отримує перемогу.

Серед досягнень Порошенко варто відзначити запровадження безвізу, активну зовнішню політику та підтримку міжнародної спільноти у протистоянні з Росією. Євросоюз та США впроваджують проти Федерації низку санкцій, засуджуючи незаконну анексію Криму та підтримку бойовиків на Донбасі. Низка реформ, зокрема децентралізація, реалізовані не до кінця та не цілком правомірно.

У 1991 році Україна була економічно розвиненішою аніж Польща, Румунія та Угорщина. За 27 років стало все навпаки. Україна позбулась важкої промисловості та машинобудування, відновити їх зараз практично неможливо. Той, хто першим пройшов випробування президентством зараз каже – Україна не може бути  позаблоковою. Єдиний шлях, вступ до НАТО та ЄС.

За 27 років в Україні сталось чимало хорошого та поганого. Хтось вважає, що з кожним кроком вперед, ми знову повертаємось на два назад, інші ж називають це помірним розвитком. Що ж далі чекає на нас? Можливо відповідь на це запитання дадуть вже наступні президентські вибори?

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ