У “Голосі” розкол через “єврейське питання” - ЗМІ

20:34 22.02.2021

Не встигли вщухнути розмови про члена Київської міської ради, якого виключили з фракції через напад на стендап-коміка, як у Голосі новий конфлікт, цього разу через меморіал жертвам Голокосту “Бабин Яр”.

Як пишуть Вести, цей меморіал був започаткований у 2016 році, за підтримки Президента Петра Порошенка, на тому місці, де 29-30 вересня 1941 року нацисти розстріляли близько 30 тисяч київських євреїв. Він має стати першим присвяченим Голокосту меморіалом на пострадянському просторі.

Членами Наглядової ради фонду, який займається розробкою проекту, в тому числі, є політик та співак Святослав Вакарчук, боксер Володимир Кличко, лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич, колишній президент Польщі Олександр Квасневський, ізраїльський політичний діяч українського походження Натан Щаранський а також олігархи Віктор Пінчук, Михайло Фрідман, Герман Хан та Павло Фукс.

Відомо, що незабаром у Київраді планується розгляд питання виділення ділянки землі для благоустрою меморіалу. З цього приводу “Голос” проводив партійне слухання, на якому у якості спікерів були присутні головний рабин України Якіб Блайх та громадський діяч Йосип Зісельс. Перший виступав за розширення комплексу, другий - проти.

Як повідомив Зісельс, думки членів партії також радикально розійшлися. На підтримку меморіалу виступав депутат Київради Максим Нефьодов, проти - Сергій Притула та депутат Олександр Лінчевський.

За словами очевидців, Сергій Притула не стримувався у різких виразах, обурючись тим, що державна земля виділяється на проекти, що фінансуються євреями, які навіть не є громадянами України. (Натякаючи на олігархів Германа Хана та Михайла Фрідмана). У відповідь на це рабин звинуватив телеведучого в антисемітизмі.

Нагадаємо, що це не перший раз, коли за Притулою помічена нетолерантна до євреїв поведінка. У радіоефірі 10 вересня 2020 року, коли чоловік зателефонував на радіо та назвав паломництво хасидів “шабашем”, а їхнього покійного духовного лідера цадика Нахмана - “нациком Хасманом”, ведучий заявив, що повністю розділяє емоційне обурення слухача. Вже тоді Об'єднана єврейська громада України висловила обурення словами коміка.

LIVE
Телепрограма
13:12
Прогноз погоди
13:30
ТОП 10 вражаючих фактів
14:00
Документальний серіал
15:00
7 чудес України. Паланок
15:12
Прогноз погоди
15:15
Україна. Історія щодня
15:20
Без коментарів
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 379 483
Нових випадків: 9 058
Одужало: 2 240 388
Померло: 55 424
Протестовано: 12 633 853


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook