Новини

У Житомирі випустили буклет-картосхему «Сімнадцять «миттєвостей» міста над Тетеревом»


Випустили своєрідний навігатор міста, позаяк, у зв’язку із декомунізацією, змінено 119 топонімічних об’єктів обласного центру

Автори проекту кажуть, що у буклеті-картосхемі «Сімнадцять «миттєвостей» міста над Тетеревом» помістили 19 фотознімків – родзинок Житомира зі стислими гротескними оповідками про них. 
 
Георгій Мокрицький – автор проекту «Сімнадцять «миттєвостей» міста над Тетеревом»: 
«Я спеціально вирішив відійти від шаблону і розповісти з гумором. Так як я під час екскурсії розповідаю. Коли я стояв на Старому бульварі перед мною група, я їм там розказую про Боженка, ця історія розкопана дуже давн, що поховали барона Шодуара Боженка і поховали біля пам’ятника Пушкіна. Я дивлюся у них очі світяться і вони хочуть почути ще щось. І я стоп, подивився на плитку під ноги, і дивлюсь – це ж плитка для синажних башень. І з цих плиток, яких мали будувати синажні башні збирать, потрібно було збирати, а по скільки Житомир обласний центр, домовились з заводом, закупили, поклами на Старий бульвар, отже там лежить пам’ятник змаганням СРСР, з США по суті, ми кожного дня по ньому ходимо».
 
Видавці проекту надрукували дві тисячі примірників. На більше, кажуть, коштів не вистачило. Розповідають, найближчим часом картосхеми можна буде придбати у будь-якому книжковому магазині. Зізнаються, допоки фіксованої ціни не мають, називають приблизну – у п’ятнадцять – двадцять гривень. Паралельно мер міста презентує присутнім три види табличок з новими назвами.
Таким чином, у контексті декомунізації, певні організатори, переходять від розмов до справи. І вже впродовж місяця обіцяють встановити нові таблички на фасадах будинків та вулицях міста. 

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ