Фахівець розповів, як працюватимуть Covid-паспорти українців

14:19 06.06.2021

Сертифікати вакцинації проти Covid-19, що істотно полегшить подорожі українців по Європі, за планом мають запрацювати з 1 липня.

Про це розповів в ефірі телеканалу «Дом» голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій, – повідомляє Укрінформ.

За його словами, впровадження електронних сертифікатів, які дозволять українцям в умовах пандемії більш вільно подорожувати країнами Євросоюзу, йде за планом, і в процес залучений не тільки МОЗ.

«Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров’я впроваджує такі електронні сертифікати. Бо, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння», – підкреслив Лапій.

Він додав, що українці, які не пройшли вакцинацію проти коронавірусу, не повинні побоюватися, що в’їзд у ЄС для них буде закритий. Вони, як і раніше, будуть здавати ПЛР-тест або експрес-тест, або перебувати на ізоляції. Проте наявність щеплення і сертифіката про це істотно полегшить перебування в європейських країнах,. «Бо це додаткова свобода», – зауважив Лапій.

Він уточнив, що термін дії сертифіката залежатиме від кількості доз вакцини.

«Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде зроблено рішення про те, що необхідно вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз – однієї або двох. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти Covid-19, вже є в електронній базі даних», – пояснив експерт.

При цьому він зауважив, що після повернення в Україну громадяни можуть користуватися тим же сертифікатом, не проходячи ПЛР-тестування. Щоправда, за словами Лапія, опція наразі ще не працює.

«Ідея в тому, щоб після повернення ви користувалися цим же електронним сертифікатом про вакцинацію, бо ви щеплені, і у нього немає терміну давності. Поки що це не працює в Україні, як і в багатьох інших країнах», – сказав експерт.

Нагадаємо, станом на 6 червня 2021 року в Україні зафіксовано 937 нових випадків коронавірусної хвороби Covid-19. Зокрема, захворіли 50 дітей та 28 медпрацівників.

Також за минулу добу госпіталізовано – 994 особи, летальних випадків – 42, одужало – 4516 осіб.

LIVE
Телепрограма
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
13:15
Остання крапля
22:00
Світ кіно
00:00
Новини. Підсумки дня
00:28
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 226 037
Нових випадків: 1 045
Одужало: 2 140 978
Померло: 51 847
Протестовано: 10 576 820


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook