Чому не всі хворіють на Covid-19: учені дали пояснення

15:36 08.06.2021

Учені з'ясували, чому деякі люди не хворіють на коронавірус або переносять хворобу в безсимптомній формі. Виявляється, в цьому винен ген HLA-DRB1 * 04: 01, який був виявлений у більшості пацієнтів, які перехворіли безсимптомно. Деталі дослідження опублікували на порталі Sciencedaily.

Дослідження провели в університеті Ньюкасла у Великобританії. Вони набрали кілька контрольних груп добровольців в чотири групи: без симптомів, з мінімальними симптомами, з яскраво вираженими симптомами та з важким перебігом захворювання.

При проведенні різних аналізів і тестів, вчені виявили, що ген HLA-DRB1 * 04: 01 в три рази частіше зустрічається у людей, які перехворіли на коронавірус майже без симптомів і про захворювання дізналися тільки з аналізу на Covid-19. І за словами вчених, люди з цим геном мають певний захист від важких форм коронавірусу.

Варто відзначити, що даний ген має певне географічне розташування і зустрічається не у всіх жителів Землі, найчастіше – на півночі та заході Європи.

«Це говорить про те, що населення європейського походження з більшою ймовірністю залишиться безсимптомним, але все ж буде передавати хворобу сприйнятливим групам населення», – відзначають вчені.

Як розповів доктор Карлос Ечеваррія з Інституту трансляційних і клінічних досліджень Університету Ньюкасла, результати роботи вчених дуже важливі, через те, що це дає пояснення, чому деякі люди здатні заражатися коронавірусом, але їм не хворіти.

«Це може привести нас до генетичного тесту, який може вказати, кого нам потрібно вакцинувати в першу чергу», – пояснив доктор.

Тим часом, версія про те, що коронавірус просочився з китайської лабораторії у Вухані, правдоподібна і заслуговує подальшого вивчення. Про це йдеться у звіті національної лабораторії уряду США.

LIVE
Телепрограма
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
13:15
Остання крапля
22:00
Світ кіно
00:00
Новини. Підсумки дня
00:28
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 226 037
Нових випадків: 1 045
Одужало: 2 140 978
Померло: 51 847
Протестовано: 10 576 820


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook