Знана лікарка повідомила про найнебезпечніший штам Covid-19

11:02 10.06.2021

Попри те, що кульмінація господарювання коронавірусу в Україні минула, є загрози нових хвиль. Відома лікарка Ольга Голубовська на своїй сторінці в Facebook написала про найсмертоносніший варіант SARS-CoV-2, який виник у грудні минулого року в Індії, і наразі є домінантним штамом у Великобританії.

«Відбувається масштабна робота для запобігання поширенню цього штаму в США», – акцентувала увагу Голубовська.

За словами лікарки, весняні неприємності, пов'язані з найважчими моментами епідемії спалаху у нас в країні, були пов'язані з «британським» штамом B.1.1.7. «Тепер на новий штам B.1.617.2 (Delta) припадає більшість випадків захворювання в Великобританії. У США поки лише 6% випадків припадає на цей штам, «британець» залишається домінантним», – наголосила вона.

Ольгі Голубовська уточнила, що варіант Delta зареєстрований в 60 країнах. «Абсолютно очевидно, що його заразність вище, ніж у альфа-варіанту дикого типу, і пік захворюваності реєструється у молодих людей 12-20 років (Фаучи). Вакцини Pfizer і AstraZeneca захищають від нового варіанту (ефективність Pfizer – 88%, AstraZeneca – 60%), при цьому одна доза Pfizer ефективна тільки на 33%», – розповіла Ольга Голубовська.

За словами пані Ольги, штам B.1.617.2 класифікований CDC як варіант, який представляє інтерес, тобто має генетичні маркери, пов'язані зі зниженою нейтралізацією антитілами, придбаними в результаті перенесеного захворювання або вакцинації, зниженою ефективністю лікування, труднощами специфічної діагностики, збільшенням заразності або тяжкості захворювання.

«Ці варіанти також вимагають посиленого нагляду, лабораторного моніторингу та епідеміологічного розслідування (всього того, чого у нас немає)», – підкреслила лікарка.

Вона попередила, що треба бути готовим, а не впроваджувати незрозумілі законопроекти по громадському здоров'ю та руйнувати кращі інфекційні стаціонари через те, що хтось прописав фантастичні вимоги.

«І повторюю, подобається комусь чи ні, що ми на порозі глобальних викликів, пов'язаних з інфекційними хворобами. Про що, власне, неодноразово вже нам говорили, останній раз – на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я два тижні тому», – резюмувала Ольга Голубовська.

Додамо, що в Миколаєві, в результаті позбавлення фінансування, закривають єдину в області відбудовану лікарню, яка спеціалізується на інфекційних захворюваннях. Про це на своїй сторінці в Facebook написала заслужений лікар України, головний інфекціоніст Ольга Голубовська.

LIVE
Телепрограма
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
13:15
Остання крапля
22:00
Світ кіно
00:00
Новини. Підсумки дня
00:28
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 226 037
Нових випадків: 1 045
Одужало: 2 140 978
Померло: 51 847
Протестовано: 10 576 820


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook