ЗМІ: Приєднання України до Green Deal призведе до колапсу промисловості

09:15 11.06.2021

Україна любить копіювати західний досвід, при цьому часто на шкоду собі. Влада Володимира Зеленського вирішила добити українську промисловість, яка і без того перебуває в занепаді. Євросоюз в рамках Green Deal пішов на відмову від вугілля, і Україна, вугільна держава з промисловістю, зав'язаною на вугіллі, вирішила приєднатися до цієї Угоди. Кінцевим підсумком цього стане повний колапс вугільної галузі в Україні, закриття шахт, втрата сотень тисяч робочих місць і падіння економіки.

Про це пише політтехнолог Катерина Селантьєва в блозі на "Кореспондент".

А що ж вітчизняні шахтарі? А їм уготована незавидна доля. Неминуче закриття шахт і винищення шахтарів як класу. Десятки тисяч сімей залишаться без джерел доходу. Цілі міста і селища прийдуть в занепад. Закриття шахт, колишніх містоутворюючими підприємствами, спустошить казну міст і змусить українців мігрувати. Як завжди, про людей в українській владі ніхто не думає.

Залежна від заходу українська влада за вказівкою з Брюсселя пожертвувала національними інтересами і почала процес знищення вугільної галузі, а слідом за нею і всієї промисловості. З таким підходом років через 10 Україна остаточно стане аграрною країною.

Якщо слідувати Green Deal, Україна повинна буде знищити свій Гірничо-металургійний комплекс. При цьому номінальний ВВП знизиться на 12%, скоротиться споживання електроенергії на 10,5%, виїдуть за кордон 679 тис.працівників.

Як приклад українська влада любить вказувати на досвід Німеччини. Але Німеччина відома комплексним підходом до реструктуризації вугільного сектора із залученням всіх зацікавлених сторін. Рішення приймаються в переговорах з центральними і місцевих органами влади, бізнесом, громадськістю. Враховуються інтереси різних сторін. Але головне тут-гроші.

У серпні минулого року німецький парламент прийняв закон про відмову від використання бурого і кам'яного вугілля до 2038 року. Згідно з ним, використання вугілля для виробництва енергії може повністю припинитися вже в 2035 році. На підтримку регіонів, економіка яких постраждає через відмову від вугілля, буде виділено в цілому 40 млрд євро. Крім того, власники електростанцій, які працюють на бурому вугіллі і припинять роботу до 2030 року, отримають компенсацію на загальну суму 4,35 млрд євро.

Вся Європа в рамках Green Deal виділить в 2021-2027 роках 100 млрд євро компенсацій, а протягом десяти років Єврокомісія розраховує мобілізувати мінімум 1 трлн євро інвестицій для переходу до «зеленої» економіки.

Очевидно, що Україні таких грошей не бачити. Влада стверджує, що країні для «зеленого» переходу буде достатньо інвестицій на рівні 5% ВВП на рік (6,7 млрд євро). Де взяти таку суму, враховуючи, що іноземні інвестиції скорочуються другий рік поспіль?

Щоб підвищити рентабельність своїх промисловців, Євросоюз вирішив впроваджувати протекціоністські інструменти-carbon border tax. Це імпортне мито, за допомогою якого Європейські заводи зможуть відновити цінову конкурентоспроможність своєї продукції на внутрішньому ринку. Тобто боротьба за екологію для ЄС це ще й захист внутрішнього ринку. Але в України такої можливості немає, так як внутрішній ринок нашої країни занадто малий.

Натомість Україна вже закуповує вугілля ззовні-у 2020 році ми імпортували цієї сировини 17 млн т, заплативши за нього 1,7 млрд дол. Гроші, які могли б залишитися в Україні, в результаті пішли Росії(1 млрд дол.), США (480 млн дол.), Казахстану(126 млн дол.).

Ось така антидержавна політика.

LIVE
Телепрограма
08:43
Прогноз погоди
08:45
ТОП 10 вражаючих фактів
09:00
ПравдаТУТ LIVE
11:00
Світ кіно
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 227 225
Нових випадків: 1 188
Одужало: 2 145 660
Померло: 51 902
Протестовано: 10 603 856


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook