Разумков про санкції РНБО проти Медведчука: коли приймався цей закон, було чітко визначено, що санкції не застосовуються до громадян України - ЗМІ

15:27 11.06.2021

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, коментуючи введення санкцій проти народного депутата і голови політради партії "Опозиційна платформа – за життя" Віктора Медведчука заявив, що, згідно із законами, санкції не можуть накладатися на громадян України. Таке твердження спікер парламенту озвучив у коментарі телеканалу НТА, передає 112ua.tv.

"Я завжди намагаюся виходити із закону. Якщо ми говоримо про закон Про санкції, то, виходячи з тих статей, які передбачені цим законом, виходячи з тієї стенограми, яку всі можуть підняти і подивитися, коли приймався цей закон, то було чітко визначено, що санкції не застосовуються до громадян України", - зазначив Разумков.

Спікер парламенту заявив, що переконаний в тому, що якщо будь-який громадянин України, який якимось чином фінансує тероризм, допомагає так званим "ЛНР/ДНР", він повинен понести покарання не в форматі санкцій, він повинен понести покарання в рамках кримінальної відповідальності. Для цього у нас передбачена достатня кількість статей: і фінансування тероризму, і державна зрада. Тому що, якщо ми говоримо про чиновників, то ми всі давали присягу народу України, і народні депутати, і голови обласних рад, і губернатори, і голови облдержадміністрацій, районів", - зазначив Разумков.

Він підкреслив, що санкції — ефективний механізм, який застосовується до тих, кого не можна притягнути до відповідальності за українським законодавством: хто знаходиться в Росії, хто знаходиться на так званих територіях "ЛНР/ДНР", в інших державах світу.

"Це нереально, наприклад, забрати якогось бізнесмена в Україні, посадити, російського бізнесмена. Або підприємство, яке фактично діє проти інтересів нашої держави. Тому тут санкції-якісний, ефективний механізм. Щодо громадян України - ми повинні діяти в рамках кримінально-процесуального кодексу", - підсумував Разумков.

Нагадаємо, 20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

LIVE
Телепрограма
08:43
Прогноз погоди
08:45
ТОП 10 вражаючих фактів
09:00
ПравдаТУТ LIVE
11:00
Світ кіно
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 227 225
Нових випадків: 1 188
Одужало: 2 145 660
Померло: 51 902
Протестовано: 10 603 856


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook